Obnovu Kúpeľov Sliač podľa všetkého nezastaví ani výmena vlády. Podľa Sakovej ide o perlu, ktorá potrebuje rozvoj

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať Diskusia
Kúpele Sliač
Tento článok pre vás načítala AI.

Obnovu Kúpeľov Sliač podľa všetkého nezastaví ani výmena vlády a zmena na čele rezortu hospodárstva. O štátne kúpele sa pritom výrazne zaujímal najmä exminister hospodárstva Richard Sulík. Za jeho pôsobenia sa uskutočnila architektonická súťaž návrhov pre obnovu a rozvoj zariadenia.

Projekt posudzoval aj Útvar hodnoty za peniaze, podľa ktorého je ich obnova výhodnejšia ako zachovanie súčasného stavu alebo predaj areálu.

Perla, ktorá potrebuje rozvoj

Podobný názor by mala mať aj aktuálna šéfka rezortu Denisa Saková. Tá kúpele už aj navštívila. Podľa nej patria k najkrajším na Slovensku, označila ich za „perlu, ktorá potrebuje rozvoj“.

„Tieto kúpele majetkovo spadajú pod Ministerstvo hospodárstva SR. Videla som tu skutočne krásny areál. Kúpele si vyžadujú investície, ktoré je potrebné urobiť z krátkodobého, ale hlavne z dlhodobého hľadiska. Je to výzva, ktorú budeme musieť riešiť,“ uviedla na sociálnej sieti.

Projekt za zhruba 200 miliónov eur

Zámer obnovy Kúpeľov Sliač predstavilo ich vedenie a rezort hospodárstva pred dvoma rokmi. Odvtedy bola úspešne zrealizovaná ideová architektonicko-urbanistická súťaž návrhov, ktorú vyhralo slovenské štúdio Between.

Jej výsledky predstavili v septembri minulého roka. Celkový projekt rekonštrukcie je rozpočtovaný na približne 200 mil. eur, prvá etapa bude vyžadovať sumu okolo 60 mil. eur.

Na Sliači sa liečia srdcovo-cievne ochorenia, ochorenia pohybového aparátu, ženské ochorenia a pacienti po prekonaní onkologických ochorení. Ide o jediné slovenské kúpele, ktorých majiteľom je 100 % štátna spoločnosť – Kúpele Sliač, a.s. Jej akcionármi sú MH Manažment a Všeobecná zdravotná poisťovňa. Aktuálne majú kúpele 350 lôžok.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať Diskusia
Viac k osobe Denisa SakováRichard Sulík
Firmy a inštitúcie Kúpele Sliač a.s.MH manažmentMH Ministerstvo hospodárstva SRÚHP Útvar hodnoty za peniazeVšZP Všeobecná zdravotná poisťovňa