Odvolaného hlavného hygienika Jána Mikasa nahradí dlhoročná lekárka a členka strany Hlas-SD

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Tatiana Červeňová, Zuzana Dolinková
Zľava: Ministerka zdravotníctva SR Zuzana Dolinková a novovymenovaná hlavná hygienička ÚVZ SR Tatiana Červeňová, ktorá bude od 15. februára 2024 viesť Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky (ÚVZ SR). Foto: SITA/Ministerstvo zdravotníctva SR
Tento článok pre vás načítala AI.

Odvolaného hlavného hygienika Jána Mikasa od 15. februára nahradí vo funkcii Tatiana Červeňová. Uviedla to ministerka zdravotníctva Zuzana Dolinková (Hlas-SD). „Do vedenia ÚVZ SR prichádza nový impulz, nielen po odbornej, ale aj po manažérskej stránke,” uviedla Dolinková a dodala, že túto zmenu zvažovali už dlhšie.

Ministerka zdravotníctva sa vyjadrila, že sám doterajší hlavný hygienik Mikas ocenil kvalifikačné znalosti a prax svojej nástupníčky. Považuje ju za odborníčku s veľkými manažérskymi skúsenosťami. „Verím, že sa obnoví dôvera v túto inštitúciu, ktorá je často spochybňovaná,“ povedala Dolinková.

Predseda parlamentu a strany Hlas-SD Peter Pellegrini sa v utorok vyjadril, že nejde o politickú nomináciu. Tatiana Červeňová, ktorá je členkou strany Hlas-SD, je dlhoročnou lekárkou a doteraz pôsobila na Regionálnom úrade verejného zdravotníctva v Martine.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Ján MikasPeter PellegriniTatiana ČerveňováZuzana Dolinková
Firmy a inštitúcie Hlas-SDMZ SR Ministerstvo zdravotníctva SRRÚVZ Regionálny úrad verejného zdravotníctvaÚVZ SR Úrad verejného zdravotníctva SR