Prešovský kraj naplánoval 31 očkovacích termínov, vakcínu podali väzňom aj v domove sociálnych služieb

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Očkovanie, dôchodca, senior
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com.

Prešovský samosprávny kraj (PSK) počas aktuálneho týždňa naplánoval vo svojej réžii celkovo 31 termínov očkovania proti koronavírusu v deviatich mestách a piatich obciach. Okrem tradičných očkovacích miest v nákupných domoch a krajských veľkokapacitných centrách majú záujemcovia o vakcínu k dispozícii tiež termíny v Bardejove, Svite či Štrbe.

Viac o téme: Očkovanie proti koronavírusu na Slovensku

Ako informovala hovorkyňa PSK Daša Jeleňová, župa už v tomto týždni uskutočnila výjazdové očkovania v Lemešanoch, Drienove, Spišskom Podhradí a Pušovciach. Proti koronavírusu očkovali aj v DSS Snina či v sabinovskej väznici. Počas piatka 21. januára je naplánovaný výjazd do Svitu a uskutočniť sa majú aj individuálne očkovania v Starej Ľubovni a Novej Ľubovni.

Očkovanie v obchodných domoch

Už tradične je očkovanie sprístupnené počas pracovných dní medzi 15:00 a 19:00 v Eperia Prešov a Max Poprad, kde podávajú vakcíny Comirnaty od konzorcia Pfizer/BioNTech a Janssen od spoločnosti Johnson & Johnson na základe predchádzajúcej registrácie, ale aj na počkanie.

V oboch obchodných domoch sa za rovnakých podmienok otvoria očkovacie termíny aj v oba víkendové dni medzi 10:00 a 17:00. Kraj však cez víkend umožní očkovanie vakcínou od Pfizer/BioNTech aj v ďalšom obchodnom centre Hypka v Bardejove. V oba víkendové dni sa tak stane takisto medzi 10:00 až 17:00.

Župa má na očkovanie vlastný portál

V sobotu 22. januára budú očkovacie tímy pripravené očkovať aj vo všetkých troch veľkokapacitných očkovacích centrách. V SOŠ technickej v Prešove a SPŠ techniky a dizajnu v Poprade sa bude od 8:00 do 18:00 očkovať vakcínou od Pfizer/BioNTech a medzi 14:00 až 18:00 aj registrovaných záujemcov vakcínou Janssen.

Humenské centrum v priestoroch Obchodnej akadémie bude v sobotu otvorené od 8:00 do 16:00, pričom záujemcom tu bude aplikovaná vakcína Comirnaty. V sobotu budú očkovacie tímy aj v obci Štrba.

Harmonogram očkovania v aktuálne prebiehajúcom týždni je zverejnený na webovom sídle kraja. Župa odporúča využiť na registráciu vlastný portál wwww.psk-ockovanie.sk, kde sa dá vybrať presný čas očkovania.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Daša Jeleňová
Firmy a inštitúcie Johnson & JohnsonPfizerPSK Prešovský samosprávny kraj (VÚC)