Sestričkám z vďaky, napísal Matovič na Facebooku. Asi sa mi sníva, reagoval Raši

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Igor Matovič
Minister financií a predseda hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) Igor Matovič. Foto: archívne, SITA/Branislav Bibel.

Vláda zrejme ešte vo štvrtok zverejní návrh na historicky najvyšší nárast platov zdravotných sestier v nemocniciach. Na sociálnej sieti o tom informuje minister financií Igor Matovič (OĽaNO). Ako dodáva, navrhnú zvýšiť aj základný plat, aj zavedenie príplatku za roky praxe.

Vyhrážanie výpoveďami

„Predlhé roky naša vrchnosť na nich kašlala. Zvysoka. Neštrajkovali, nehrozili výpoveďami ako niektorí lekári, nehádzali plášte, tak zrejme vrchnosti za to nestáli. My v OĽaNO sme sa rozhodli, že sestrám dôstojnosť vrátime … a preto sme dali na kandidátku šéfku ich odborov – Moniku Kaveckú, ktorá je dnes našou poslankyňou,“ uviedol Matovič.

Taktiež pripomenul, že bolo vcelku zaujímavé rokovať o vyšších platoch sestier s odborárkou, ktorá je zároveň kolegyňou. „Úplne najviac si cením, že od sestier ani náznakom, ani len raz nezaznelo nejaké vyhrážanie výpoveďami, hoci všetci ľudia v zdravotníctve vedia, že sestry sú najviac nedostatkovým povolaním,“ uzavrel.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Sestry rovno odchádzali

Na Matovičov status už reagoval podpredseda strany Hlas-SD Richard Raši. “Matovič v noci oznámil zdravotným sestrám, že oni v OĽaNO sa rozhodli im pridať na platoch, lebo sestry poslúchali, nevyhrážali sa výpoveďami, lebo majú Moniku Kaveckú, lebo Igorova mama bola sestrička… Asi sa mi sníva! Oni v OĽaNO…,“ zhodnotil.

Zdravotné sestry potrebujú zvýšiť platy, ako však upozornil, v zdravotníctve sú aj iné povolania. Zdôraznil, že šéfka sesterských odborov Kavecká, za dva a pol roka v parlamente nenavrhla zvýšenie platov sestier. „A ešte jedna poznámka. Sestry sa výpoveďami nevyhrážali, ony rovno zo zdravotníctva odchádzali,“ odkázal Raši ministrovi financií.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem
Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Igor MatovičRichard Raši
Firmy a inštitúcie Hlas-SDOĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti