Slovenská lekárska komora má nového prezidenta, snem komory adresoval požiadavku na Ficovu vládu

MZ SR: Návšteva premiéra na ministerstve
Sprava: Premiér SR Róbert Fico a ministerka zdravotníctva SR Zuzana Dolinková počas návštevy a oboznámenia sa s aktuálnou situáciou premiéra SR na Ministerstve zdravotníctva SR. Bratislava, 8. november 2023. Foto: SITA/Milan Illík
Tento článok pre vás načítala AI.

Snem Slovenskej lekárskej komory (SLK) si zvolil nového prezidenta. Stal sa ním doterajší viceprezident komory Jaroslav Šimo.

Volebný snem zároveň prijal uznesenie, v ktorom žiada vládu Roberta Fica, aby zvýšila odvody za poistencov štátu do zdravotných poisťovní minimálne na úroveň 6 percent z vymeriavacieho základu štátu a zvýšila tak prostriedky do rezortu zdravotníctva.

Snem SLK zároveň vyjadril podporu ministerstvu zdravotníctva v rokovaniach o zvýšení rozpočtu v rezorte zdravotníctva. Mimoriadny snem SLK začiatkom októbra odvolal jej prezidenta Pavla Oravca. Vedením komory do zvolenia nového prezidenta poveril viceprezidenta Jaroslava Šima.

Rada SLK, ktorá zasadala po mimoriadnom sneme, následne odvolala aj viceprezidenta Róberta Rolanda a poverila touto funkciou Valériu Vasiľovú.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Jaroslav ŠimoPavol OravecValéria Vasiľová
Firmy a inštitúcie SLK Slovenská lekárska komora