Slovenská lekárska komora pokračuje v kritike odvolaného šéfa Oravca

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Pavel Oravec
Bývalý prezident Slovenskej lekárskej komory (SLK) Pavel Oravec. Foto: archívne, SITA/Diana Černáková
Tento článok pre vás načítala AI.

Slovenská lekárska komora (SLK) minulý týždeň odvolala svojho prezidenta Pavla Oravca z dôvodu, že sústavne prekračoval právomoci prezidenta, hrubo porušoval vnútorné predpisy a pri výkone svojej funkcie nerešpektoval rozhodnutia rady a prezídia SLK. Uviedla to hovorkyňa SLK Nancy Závodská.

Odvolanie z funkcie

„Vedenie SLK sa v týchto dňoch oboznamuje s agendou, ku ktorej v posledných šiestich mesiacoch nemalo prístup, o výsledkoch budeme informovať,“ uviedla hovorkyňa.

Zdôrazňuje, že všetky povinnosti, ktoré vyplývajú SLK z preneseného výkonu štátnej správy, si komora bez komplikácií plní.

Snem SLK minulý týždeň odvolal Pavla Oravca z funkcie prezidenta viac ako dvojtretinovou väčšinou hlasov. Dočasným vedením komory je poverený Jaroslav Šimo.

Prekrúcanie a manipulácia

„Pochybenia v práci SLK“, ktoré podľa bývalého prezidenta ukázal audit a ktoré prezentoval aj v médiách, boli podľa Závodskej účelovo prekrúcané, manipulované, audity neprebiehali normálnym procesom.

Delegáti snemu s nimi boli oboznámení v predsnemovom období, výsledok snemu podľa hovorkyne dokázal, že ich neprijali ako vierohodné.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Jaroslav ŠimoNancy ZávodskáPavol Oravec
Firmy a inštitúcie SLK Slovenská lekárska komora