Slovenské zdravotníctvo kolabuje, Taraba upozornil na nárast výpovedí a neľudské pracovné prostredie

Tomáš Taraba
Tomáš Taraba. Reprofoto: www.facebook.com.

Opoziční poslanci chcú zvolať ďalšiu mimoriadnu schôdzu parlamentu. Tentokrát by sa mala venovať stavu v zdravotníctve.

Lengvarský zatiaľ nepredstavil riešenia

„Slovenské zdravotníctvo kolabuje a minister zdravotníctva nedokázal do dnešného dňa predstaviť riešenia ako tomuto kolapsu predísť,“ uviedol nezradený poslanec Tomáš Taraba.

Pod návrh na zvolanie mimoriadnej parlamentnej schôdze sa k nezaradeným poslancom zo strany ŽIVOT-NS, pridali všetci poslanci strany Smer-SD.

Podľa poslanca Tarabu, akútny nárast výpovedí v zdravotníctve paralyzuje viaceré nemocnice, čo v kombinácii s prečerpanými nadčasmi u zostávajúcej časti zdravotníckych pracovníkov vytvára nezákonné a neľudské pracovné prostredie a ohrozuje pacientov.

Pripravenosť na tretiu vlnu koronavírusu

„Cieľom mimoriadnej schôdze je požadovať od ministra zdravotníctva, aby v lehote do 7. októbra zodpovedal jasne položené otázky, ktoré mu budeme v mene lekárov, zdravotníckeho personálu a pacientov adresovať a predostrel ich verejnosti v podobe detailnej informácie,“ dodal Taraba.

Opozičný poslanec považuje za rovnako neprijateľné, aby sa pod vedením ministra Lengvarského na Slovensku realizovali očkovacie kampane detí.

„Budeme sa na mimoriadnej schôdzi pýtať ministra, či si naozaj myslí, že úlohou ministra je robiť čo povie farmafirma. My očakávame, že ministerstvo si musí robiť vlastný zber dát, vlastné analýzy, na základe ktorých prijíma rozhodnutia. Budeme sa pýtať, aké monitorovanie ministerstvo vykonáva aj v oblasti zisťovania protilátok po očkovaní. Budeme zisťovať aká je pripravenosť zdravotníctva na tretiu vlnu, ktorú nám minister ohlasuje už tri mesiace,” konštatoval Taraba.

Ďalšie k téme

    Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
    Viac k osobe Tomas-tarabaVladimír Lengvarský