Štyri bábätká sa narodili na Štedrý deň v prešovskej nemocnici, zdravotníci však ošetrili aj desiatky úrazov

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Bábätko, novorodenec, nemocnica
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com
Tento článok pre vás načítala AI.

Prešovský zdravotníci mali hektický Štedrý deň. Štedrý bol aj na novonarodené bábätká, a tiež na mnoho menších úrazov. Informovala o tom Fakultná nemocnica s poliklinikou J. A. Reimana Prešov.

Úrazy však neboli život ohrozujúce

Vo fakultnej nemocnici sa z bábätka tešili štyri matky, ktoré porodili presne na Štedrý deň. Zdravotníci ošetrili takmer 60 úrazov. Zväčša išlo o pády, úrazy pri tanci, rezné rany, pričom viacero z nich sa stalo pod vplyvom alkoholu.

„Prijali sme aj pacientov s úrazmi zápästia po pádoch či športovaní. Úrazy neboli, našťastie, život ohrozujúce,“ doplnila službukonajúca lekárka úrazovej ambulancie ústavnej pohotovostnej služby Anna Jenčová. Ako ďalej nemocnica informovala, 23. decembra ošetrili viac pacientov než na Štedrý deň, pričom pomoc vyhľadalo 92 pacientov.

Zdravotníci sú na vianočné služby zvyknutí

„Keďže v noci primrzlo, zvýšil sa počet pádov na klzkých povrchoch. Plné ruky práce mali 24. decembra aj na neurológii, internom oddelení či ORL, kde mali okrem klasických problémov s hrdlom, ušami aj jeden typický vianočný – uviaznutú rybiu kosť v krku,“ informovala nemocnica.

Riaditeľ fakultnej nemocnice Juraj Smatana doplnil, že zdravotníci sú na vianočné služby zvyknutí a je to pre nich služba ako každá iná. Riaditeľ však podčiarkol ich obetavosť, nasadenie a ich ochotu uprednostniť život a zdravie ľudí pred rodinnou pohodou.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Anna JenčováJuraj Smatana
Firmy a inštitúcie Fakultná nemocnica s poliklinikou J. A. Reimana v Prešove