Ľudia v prieskume zhodnotili osem požiadaviek lekárskych odborárov vrátane platov. Sú podľa vás oprávnené?

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Lekár, nemocnica
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com.

Tri pätiny ľudí žijúcich na Slovensku si myslia, že požiadavky lekárov sú oprávnené. Opačný názor zastáva iba necelá tretina oslovených a desatina sa k otázke nevedela vyjadriť.

V tlačovej správe na to upozorňuje Lekárske odborové združenie (LOZ). Odvoláva sa pritom na aktuálny prieskum agentúry IPSOS.

LOZ opakuje, že zmyslom výpovedí lekárov bolo upozorniť na zlý stav slovenského zdravotníctva a hroziaci personálny kolaps nemocníc. Primárnou myšlienkou tohto kroku bola podľa LOZ snaha o radikálne zlepšenie kvality poskytovanej zdravotnej starostlivosti na Slovensku.

Lekárski odborári preto sformulovali osem požiadaviek, pričom jedna z nich sa týka aj zvýšenia platov lekárov. Dohodu LOZ s vládou má schválením príslušnej legislatívy ešte potvrdiť parlament.

„Osem požiadaviek LOZ bolo formulovaných pred dvomi rokmi a napriek snahe predstaviteľov LOZ o rokovanie boli ich požiadavky dlhodobo ignorované,“ uviedol predseda LOZ Peter Visolajský. Až výpovede lekárov podľa neho vytvorili tlak na vládnych činiteľov.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Peter Visolajský
Firmy a inštitúcie Agentúra IpsosLOZ Lekárske odborové združenieMZ SR Ministerstvo zdravotníctva SR