V pražskej nemocnici Bulovka si zamenili dve pacientky, jedna z nich pre chybu zamestnancov prišla o dieťa

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
operácia, doktor
Foto: ilustračné, Getty Images
Tento článok pre vás načítala AI.

Na gynekologickom oddelení v pražskej Fakultnej nemocnici Bulovka si zamenili pacientky v dôsledku čoho, jedna z nich podstúpila zbytočný zákrok a prišla o dieťa.

Informuje o tom portál TN.cz, ktorému to potvrdila hovorkyňa nemocnice Eva Stolejda Libigerová.

Nedodržali interné predpisy

Ako vysvetlila, zamestnanci nemocnice nedodržali interné predpisy a lekári preto operovali nesprávnu pacientku. Stalo sa tak ešte v pondelok.

Televízia CNN Prima News informovala, že zamenené pacientky sú dve cudzinky s trvalým pobytom v Česku. Žena, ktorá bola v 16. týždni tehotenstva, šla do nemocnice na bežnú kontrolu. Lekári však u nej vykonali zákrok, po ktorom potratila.

Nemocnica sa za túto ľudskú chybu a ujmu pacientke ospravedlnila.

„Za túto nešťastnú udalosť sme pacientke a celej jej rodine vyjadrili hlbokú ľútosť a ospravedlnenie a uistili ju, že urobíme všetko preto, aby vzniknutá ujma bola čo najviac zmiernená a tiež odškodnená,“ informovala hovorkyňa. Ospravedlnilo sa aj ministerstvo zdravotníctva.

Prípad bude riešiť polícia

Zamestnancov, ktorí pochybili, postavili mimo službu. Hovorkyňa nemocnice uviedla, že už začali interné vyšetrovanie a v prípade zistenia porušenia pracovných postupov vyvodia u konkrétnych ľudí osobnú zodpovednosť.

Prípad bude tiež predmetom policajného vyšetrovania. Hovorkyňa polície pre televíziu Nova uviedla, že doteraz nedostali žiadne oznámenie o tejto udalosti, ale vzhľadom na informácie zverejnené v médiách sa ňou budú zaoberať.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Eva Stolejda Libigerová
Firmy a inštitúcie Fakultní Nemocnice Bulovka