Železnice predĺžia nájom poliklinike vo Zvolene, Agel tak stiahne výpovede lekárov

Zvolen, železničná poliklinika, ProCare
Poliklinika ProCare Zvolen prejde pod nového majiteľa. Foto: Zvolen | Foto: ŽSR

 Železnice SR predĺžia nájom poliklinike vo Zvolene, Agel stiahne výpovede lekárov. Taký je výsledok štvrtkového rokovania medzi zástupcami Banskobystrického samosprávneho kraja, spoločnosti Agel a Železníc Slovenskej republiky k medializovanej téme nepredĺženia nájmu v priestoroch polikliniky Novapharm a následných výpovedí pre viacerých lekárov z polikliniky v areáli Nemocnice Agel Zvolen. Uvádza to v tlačovej správe hovorkyňa banskobystrickej župy Lenka Štepáneková.

Železnice SR na štvrtkovom rokovaní súhlasili s predĺžením nájmu pre spoločnosť Agel v priestoroch polikliniky Novapharm do 30. júna 2024 a spoločnosť Agel zase prisľúbila, že stiahne výpovede pre lekárov s dvojmesačnou výpovednou lehotou z priestorov Nemocnice Agel Zvolen.

Tento krok vytvorí dostatočný časový priestor pre všetky strany, aby rokovali o ďalšom postupe. „K akútnemu ohrozeniu dostupnosti zdravotnej starostlivosti vo Zvolene tak nepríde, čo Banskobystrický samosprávny kraj považuje za kľúčové,“ dodala na záver Štepáneková.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Lenka Štepáneková
Firmy a inštitúcie AGELBanskobystrický samosprávny kraj (BBSK)Železnice Slovenskej republiky (ŽSR)