Zmodernizované CT pracovisko v Kysuckej nemocnici v Čadci stálo milión eur, väčšina prostriedkov bola použitá z eurofondov (foto)

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
CT prístroj, Kysucká nemocnica v Čadci
Kysucká nemocnica s poliklinikou v Čadci má po viac ako dvanástich rokoch zmodernizované CT pracovisko. Foto: www.facebook.com
Tento článok pre vás načítala AI.

Kysucká nemocnica s poliklinikou v Čadci má po viac ako dvanástich rokoch zmodernizované CT pracovisko. Ako informovala predsedníčka Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK) Erika Jurinová, CT prístroj v čadčianskej nemocnici vymenili po vyše dvanástich rokoch.

„Celkové náklady na vybudovanie pracoviska, stavebné úpravy, prístroj, päťročný pozáručný servis a mobiliár predstavovali 930-tisíc eur. Nemocnici sa podarilo na nákup prístroja získať väčšinu prostriedkov zo zdrojov Európskej únie, ŽSK prispel sumou 82 500 eur,“ poznamenala Jurinová.

Pripomenula, že čadčianska nemocnica má spomedzi štyroch župných nemocníc najvyšší počet lôžok a so 126-tisíc obyvateľmi aj najväčšiu spádovú oblasť.

„Verím, že tento nový prístroj zvýši pracovný komfort zdravotníckym pracovníkom a lekárom, no predovšetkým prispeje k zvýšeniu dostupnosti vyšetrenia, a tým pádom k zrýchleniu stanovenia diagnózy pre pacientov,“ dodala Jurinová.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Erika Jurinová
Firmy a inštitúcie Kysucká nemocnica Čadca