Vo Zvolenskej nemocnici pristavia k jednému pavilónu lôžkovú časť, novinkou budú aj rodinné izby

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Nemocnica Zvolen, Agel

Vo Zvolenskej nemocnici pristavia novú lôžkovú časť k chirurgickému pavilónu. Vyplýva to zo súťažných podkladov zverejnených vo vestníku Úradu pre verejné obstarávanie, kde je uvedená aj celková odhadovaná hodnota prác vo výške 14,5 milióna eur bez dane z pridanej hodnoty.

Ako pre agentúru SITA uviedla hovorkyňa spoločnosti Agel SK Martina Pavliková, financované to bude z Plánu obnovy a odolnosti, kde získali pre úplne nový päťpodlažný pavilón chirurgických disciplín viac ako 34 miliónov eur.

Novinkou budú rodinné izby

„Pre pacientov projekt, okrem kvality poskytovanej zdravotnej starostlivosti, prinesie desiatky zrekonštruovaných a 60 úplne nových lôžok, nové operačné sály a modernú recepciu. Úplnou novinkou budú tzv. rodinné izby na gynekologicko-pôrodníckom oddelení,“ popísala hovorkyňa s tým, že samozrejmosťou bude úplne nová zdravotnícka technika, zariadenie a vybavenie pavilónu.

Pomôže to rozšíriť zdravotnú starostlivosť

Cieľom rozvojového plánu je rozšírenie spektra a rozsahu poskytovanej zdravotnej starostlivosti a jej priblíženie obyvateľom spádovej oblasti.

„Zvýšenie počtu lôžok nám umožní naplniť všetky požiadavky kladené na nemocnicu druhej úrovne, zabezpečenie starostlivosti rozšírenému spádu nemocnice a moderná dispozícia prinesie viac komfortu pacientom, zvýšenie štandardu hotelovej zložky hospitalizácie a čerstvým rodičom možnosť pobytu rodinného príslušníka počas celej doby hospitalizácie mamičky po pôrode,“ uviedla riaditeľka Nemocnice Zvolen Ľudmila Veselá.

Spĺňať treba dve kritériá

Záujemcovia o realizáciu stavebných prác môžu ponuky posielať do 7. júla, pričom obstarávateľ vyžaduje zloženie zábezpeky vo výške 500-tisíc eur. Kritériá pre vyhodnotenie ponúk sú dve – prvým je cena s relatívnou váhou 70 a druhým lehota výstavby s relatívnou váhou 30.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Ľudmila VeseláMartina Pavliková
Firmy a inštitúcie Agel SKNemocnica ZvolenÚradu pre verejné obstarávanie (ÚVO)