Zastavme korupciu apeluje na výmenu Šutaja Eštoka pre porušenie zákona v rekordnom čase, podľa Kubinu treba ceruzky strúhať lepšie

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Minister vnútra SR, Matúš Šutaj Eštok
Minister vnútra SR Matúš Šutaj Eštok. Foto: SITA/Milan Illík
Tento článok pre vás načítala AI.

Nadácia Zastavme korupciu apeluje na stranu Hlas – sociálna demokracia (Hlas-SD), aby vymenila ministra vnútra Matúša Šutaja Eštoka (Hlas-SD). V nadácii sú presvedčení, že rezort nemôže riadiť človek, ktorý nepozná zákon alebo ho zámerne porušuje.

„Zákon porušil v rekordnom čase – len dva dni po svojom nástupe do funkcie. Stalo sa tak, keď zrušil funkciu 1. viceprezidenta policajného zboru a zbavil sa tak Branka Kišša, ktorý túto pozíciu zastával a zároveň bol chráneným oznamovateľom,“ napísala Zastavme korupciu na sociálnej sieti.

Mestský súd Bratislava IV vrátil na pôvodné pracovné miesto prvého viceprezidenta Policajného zboru (PZ) Branka Kišša. Informoval o tom jeho advokát Peter Kubina, uviedol, že im bolo doručené neodkladné opatrenie súdu, ktorý v celom rozsahu vyhovel ich návrhu.

„Máme tu teda prvé rozhodnutie súdu potvrdzujúce nezákonnosť konania ministra vnútra, a to už po deviatich dňoch od podania návrhu. Čakáme na ďalších šesť. Nabudúce treba tie ceruzky lepšie zastrúhať,“ uviedol Kubina. Rozhodnutie je vykonateľné okamžite.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Branko KiššMatúš Šutaj EštokPeter Kubina
Firmy a inštitúcie Hlas-SDMestský súd BratislavaNadácia Zastavme korupciuPolicajný zbor SR