Zidane si v Reale Madrid platovo polepšil, no nezarába ani polovicu z toho, čo Simeone

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Zinedine Zidane, tréner, Real Madrid
Tréner Zinedine Zidane.

MADRID 14. marca (WebNoviny.sk) – Francúzsky futbalový tréner Zinedine Zidane bude v Reale Madrid zarábať „v čistom“ 12 miliónov eur ročne. Referuje o tom španielsky El Confidencial.

V porovnaní s jeho úvodnou anabázou pri mužstve „bieleho baletu“ (2016-2018) je to veľké finančné polepšenie, no oproti iným špičkovým trénerom je to stále výrazne menej.

Zidanova mzda postupne rástla

Keď 46-ročný rodák z Marseille v januári 2016 nastúpil do funkcie kouča A-mužstva Realu, prezident klubu Florentino Pérez mu garantoval základný ročný zárobok vo výške 2,5 milióna eur.

Zidanova mzda aj pod vplyvom veľkých úspechov s madridským tímom postupne narástla až na trojnásobok a v čase, keď vlani v máji opúšťal kormidlo „Los Blancos“, mal ročný príjem 7,5 milióna eur.

Simeone zarába 25 miliónov eur ročne

Aktuálna suma 12 miliónov eur, ktorá Zidanovi až do konca sezóny 2021/2022 každoročne príde na účet, je napriek tomu oproti gážam iných trénerov podstatne nižšia. Portugalčan José Mourinho donedávna v anglickom Manchestri United poberal 20 miliónov eur ročne.

Argentínčan Diego Simeone si v Atléticu Madrid v priebehu dvanástich mesiacov príde až na 25 miliónov eur a z aktívnych kormidelníkov zarába výrazne viac ako Zidane napríklad aj Španiel Pep Guardiola z Manchestru City (20 miliónov britských libier).

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Florentino PérezZinedine Zidane
Firmy a inštitúcie Real Madrid