Zomrela speváčka Barbara Haščáková, na jej obrovský talent spomína aj líder Maduaru

Barbara Haščáková
Speváčka Barbara Haščáková zomrela vo veku 43 rokov. Foto: www.facebook.com
Tento článok pre vás načítala AI.

Zo Spojených štátov amerických prišla zdrvujúca správa. Už pred vyše týždňom zomrela na Floride len 43-ročná slovenská speváčka Barbara Haščáková, ktorá bola známa zo skupiny Maduar. Informovala TV Joj na svojej stránke Topstar.noviny.sk.

Hoci jej posledné roky boli poznačené zdravotnými aj psychickými problémami, viacerí dúfali, že sa speváčka s anjelským hlasom postaví pred mikrofón. Žiaľ, osud rozhodol inak.

Pochovaná bude v Košiciach

Správu o jej úmrtí potvrdil brat zosnulej umelkyne, Andrej Haščák. Podľa lekárov zo Sarasoty bola príčinou smrti náhla cievna mozgová príhoda.

Jej brat tiež informoval, že pohreb sa konal v kruhu najbližšej rodiny 28. novembra v miestnej rímskokatolíckej fare a jej telesné pozostatky budú v urne prevezené na Slovensko. Pochovaná bude v Košiciach.

Žena s obrovským talentom

K náhlemu skonu Barbary Haščákovej sa vyjadril aj Juraj Matyinkó, zakladajúci člen skupiny Maduar. Vďaka skupine v roku 1994 odštartovala úspešnú kariéru.

„Pre mňa navždy zostane tým 14-ročným milým dievčaťom s obrovským talentom, ktoré prišlo k nám do kapely,“ uviedol Matyinkó.

„Patrila medzi najväčšie spevácke talenty na Slovensku a mňa veľmi mrzí, že ten talent ostal z môjho pohľadu nevyužitý, lebo ona mala obrovský potenciál, mohla ešte spraviť veľké veci. My budeme na ňu spomínať v dobrom,“ povedal Juraj Matyinkó.

Viac si prečítajte na stránke Noviny.sk.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom