Bola nominácia Šimkovičovej správna voľba? Exposlankyňa Tabák otvorene, čo si myslí o novej ministerke kultúry

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Romana Tabák
Bývalá poslankyňa parlamentu Romana Tabák. Foto: archívne, SITA/Branislav Bibel
Tento článok pre vás načítala AI.

Ministerka kultúry Martina Šimkovičová (nominantka SNS) sa od začiatku svojho nástupu do funkcie stala terčom kritiky a posmešných komentárov.

Či bola jej nominácia správnym krokom sme sa pýtali exposlankyne parlamentu Romany Tabák. Vymenovanie Šimkovičovej do funkcie šéfky rezortu kultúry predchádzala ostrá kritika predstaviteľov slovenskej kultúrnej obce.

Dvojaký meter slniečkárov

K nominácii bývalej televíznej moderátorky sa kriticky vyjadrila aj filmová producentka a riaditeľka Slovenskej filmovej a televíznej akadémie Wanda Adamík Hrycová. Tá vyhlásila, že Šimkovičová nemá žiadne skúsenosti na poli kultúry a nemá ani žiadne odborné predpoklady, aby takýto rezort viedla.

Viac o téme: Ficova vláda (koalícia Smer-SD, Hlas-SD a SNS)

Na výroky Adamík Hrycovej zareagovala bývalá poslankyňa NR SR Romana Tabák, ktorá sa Šimkovičovej verejne zastala. „Pani Hrycová škoda, že ste sa neozvali aj pri ministerke Milanovej, bývalej učiteľke dejepisu. Dvojaký meter slniečkárov. Velebnosti, jdu blejt!“napísala na sociálnej sieti Tabák.

Neviem, kto vám robil botox, ale radšej tú kliniku nespomínajte,“ odkázala tiež extenistka Hrycovej.

Všetci sme si rovní

Exposlankyňu Tabák sme sa pýtali, či teda bola nominácia Šimkovičovej podľa jej názoru správnou voľbou. „Nomináciu rešpektujem a časom uvidíme, či to bola dobrá voľba. Počkajme si na výsledky,“ povedala nám v úvode.

A ako hodnotí kritiku a útoky na Šimkovičovú, ktoré sa objavili ihneď po tom, ako sa o nej začalo špekulovať ako kandidátke na post ministra kultúry? „Útoky vnímam, že pokiaľ niekto nenosí dúhové vlajky, tak je terčom útokov a posmeškov. Teším sa, že Martina Šimkovičová je pronárodne orientovaná a urobí zmeny hlavne v Bratislave. Všetci sme si rovní,“uviedla Tabák.

„Či bude lepšou voľbou ako Natália Milanová, ukáže čas. Jedno je isté už teraz. Je lepšie upravená pred kamerami, čo je tiež v politike dôležité. Hlavne, ak ste ministerka kultúry,“ podotkla v závere Tabák narážajúc na nelichotivú povesť Milanovej, ktorá v čase svojho pôsobenia patrila medzi najhoršie oblečené političky.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Martina ŠimkovičováRomana TabákWanda Adamík Hrycová.