Dočasná šéfka finančnej správy nie je zárukou skončenia podvodov, podľa Rajtára treba vymeniť vedenie

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Jozef Rajtár
Poslanec NR SR za stranu SaS Jozef Rajtár. Foto: archívne, SITA

BRATISLAVA 26. septembra (WebNoviny.sk) – Finančnú správu najbližších šesť mesiacov povedie doterajšia generálna riaditeľka daňovej sekcie na Finančnom riaditeľstve SR Lenka Wittenbergerová. Menovací dekrét s nástupom od 1. októbra 2018 podpísal v stredu po rokovaní vládyminister financií Peter Kažimír.

Poslanec NR SR za stranu SaS Jozef Rajtár k novej šéfke Finančnej správy SR uviedol, že musí dokázať, že podvody na úrade už nebudú pokračovať.

„Nová dočasná šéfka finančnej správy pôsobí na tomto úrade už dlhé roky a nie je žiadnou zárukou, že podvody pod jej vedením skončia. Počas jej pôsobenia na poste generálnej riaditeľky daňovej sekcie sa každoročne udiali podvody na DPH za vyše miliardy eur, Ladislav Bašternák a Marian Kočner mali daňové rodeo. Už len to, že pani Wittenbergerová má verejne plnú dôveru Františka Imreczeho, hovorí za veľa,“ povedal Rajtár.

Podľa opozičného poslanca nepomôže finančnej správe nič iné, ako vymeniť súčasné vedenie. „Treba vymeniť súčasné vedenie vrátane pánov Makóa, Kaplana, Pátka, Hannikera a ďalších a nahradiť ich čestnými ľuďmi, ktorí nepatria do blízkeho okruhu Františka Imreczeho. Takisto treba, aby konečne začala spolupráca medzi finančnou správou a Generálnou prokuratúrou SR. Len takéto rázne kroky môžu presvedčiť, že Lenka Wittenbergerová chce zastaviť colno-daňové podvody, na ktoré sa skladajú aj daňoví poplatníci Slovenskej republiky,“ dodal Jozef Rajtár.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Jozef RajtárLadislav BašternákMarián KočnerPeter Kažimír
Firmy a inštitúcie Finančná správa SRSaS Sloboda a Solidarita