FC Barcelona má dlhy voči Messimu, bude ich splácať ešte niekoľko rokov

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Lionel Messi
Argentínsky futbalista Lionel Messi. Foto: SITA/AP

Argentínsky futbalista Lionel Messi síce odišiel zo španielskeho klubu FC Barcelona už pred dvomi rokmi, no jeho niekdajší zamestnávateľ mu musí až do roku 2025 splácať neuhradené záväzky. Ako referuje web španielskeho denníka Marca, organizáciu z Camp Nou dostalo do tejto pozície pochybné hospodárenie v nedávnych rokoch, pre ktoré sa klub ocitol v nelichotivej ekonomickej situácii.

Dlhy do roku 2025

Dlhy voči Messimu priznal taktiež prezident „blaugranas“ Joan Laporta.

„Dlhujeme mu pre odklad miezd, ktorý bol dohodnutý s predchádzajúcim predstavenstvom a ktorý vedie k neuhradeným platbám. Tie sa skončia v roku 2025,“ povedal.

Laporta tiež prezradil, že barcelonský klub v snahe pritiahnuť naspäť Messiho chcel venovať časť disponibilných zdrojov Argentínčanovi ako zálohu, no ten to odmietol a namiesto toho sa upísal tímu Inter Miami zo zámorskej Major League Soccer.

„Bolo to zahrnuté v pláne životaschopnosti. Oznámili sme to Jorgemu Messimu (hráčov otec, pozn.), ktorý mi povedal, že Messi mal veľmi ťažký rok v Paríži a chcel by menší tlak,“ priblížil Laporta.

Hráčov nepustia

Prezident klubu ďalej zdôraznil, že FC Barcelona pravdepodobne nebude schopný uskutočniť niektoré transferové ciele, ale je optimista v súvislosti s predĺžením zmluvy s trénerom Xavim Hernándezom.

„Chce pokračovať a nebude s tým problém. Rád by posilnil stred poľa, ale vie, že niektoré možnosti sú nerealizovateľné.“

Laporta priznal, že Katalánci dostali ponuky na prestup Andreasa Christensena, Pedriho, Gaviho, Ronalda Araúja, Marca-Andrého ter Stegena, Ansua Fatiho, Raphinhu či Alejandra Baldého, no neplánujú týchto hráčov pustiť.

„Nie sme totiž klub, ktorý predáva,“ skonštatoval barcelonský funkcionár.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe GaviJoan LaportaJorge MessiLionel MessiPedriRaphinhaXavi Hernández
Firmy a inštitúcie Camp NouFC BarcelonaInter Miami