Hľadáte darček pre vašu mačičku? Kúpte jej škrabadlo a kvalitné krmivo!

Pexels photo 4305016.jpeg
Foto: Pexels

Máte doma pradúce a mňaukajúce klbko? Chcete ho niečím potešiť? Stavte na škrabadlo a krmivo pre mačky.

Mačky sú prítulné tvory, ktoré si vyžadujú našu pozornosť. Keď sa im nevenujeme, potrestajú nás roztrhanou papučou alebo pohovkou a poškriabaným nábytkom. Lenže čo sa dá robiť, keďže musíte chodiť do práce, na nákup, po deti? Zabavte ich!

Škrabadlo by mala mať každá mačka

Škrabadlo patrí medzi základné prvky výbavy každej mačky. Poskytne jej útočisko, môže si na ňom brúsiť pazúriky a je tiež zdrojom zábavy.

Ako vybrať to pravé škrabadlo pre vašu mačku?

Nevyberajte len podľa vzhľadu, záleží aj na vašich priestorových možnostiach a osobnosti mačičky.

Veľkosť vyberajte podľa veľkosti svojho bytu

Kto má veľký a priestranný byt, ten sa nemusí nijak obmedzovať. Kto však býva v menšom byte a počíta každý centimeter, nechce si škrabadlom pre mačku zabrať celú obývačku.

  • Kým sa pustíte do výberu škrabadla, vyberte najprv doma miesto, kam ho umiestnite. Malo by to byť miesto, kde škrabadlo nebude prekážať a nebude v jeho blízkosti nič, čo by mohla mačka zničiť.
  • Výber škrabadla tomu miestu prispôsobte všetkými

Viete, že škrabadlo môžete pokojne umiestniť aj na balkón? Ale len v prípade, že je zabezpečený ochrannou sieťou alebo zasklením.

Pexels photo 357141.jpeg
Foto: Pexels

Škrabadlo musí byť stabilné

Mačička naň môže preskočiť napríklad z pohovky. Ak by sa prevážilo, mohlo by doma niečo rozbiť, ale hlavne zraniť mačičku.

Náš tip: Okrem toho, že by malo byť stabilné, malo by mať škrabadlo kmeň zhruba o 10 centimetrov vyšší ako vaša mačka, keď sa natiahne.

Najlepšie je škrabadlo s odpočívacou plochou

Aj na mačky padne občas únava. Doprajte im ničím nerušený odpočinok na odpočívacej ploche ich škrabadla. Je to predsa ich kráľovstvo.

Viete, že na trhu nájdete klasické škrabadlá s kmeňom a niekoľkými odpočívacími plochami, ale aj škrabadlá v podobe stoličky s domčekom? Našu ponuku nájdete na www.hawaj.sk.

Čo sa páči vám, to nemusí vyhovovať vašej mačke

Zaujalo vás škrabadlo s rôznymi hrkálkami? Sú jeho súčasťou aj hračky, ktoré vydávajú zvuk? Zamyslite sa nad povahou vašej mačičky. Nebude sa toho báť? Nemá radšej pokoj a ticho?

Čo ďalšie mačičku poteší?

Jednoznačne nejaké dobrôtky. Kvalitné granuly pre mačky, kapsičky či maškrty. Pri ich výbere sa zamerajte na chuťové preferencie a tiež na kvalitu. Chcete predsa, aby mala vaša mačička lesklú srsť, zdravé kĺby a bola celkovo spokojná.

Informačný servis

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom