Kim Čong-un sám riadil nový tank počas vojenského cvičenia, vyzval na lepšiu pripravenosť na vojnu (video+foto)

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Severná Kórea
Na snímke poskytnutej severokórejskou vládou severokórejský vodca Kim Čong-un riadi tank nového typu v Severnej Kórei v stredu 13. marca 2024. Nezávislým novinárom nebol umožnený prístup na pokrytie udalosti zobrazenej na tejto snímke, ktorú distribuovala severokórejská vláda. Obsah tejto snímky je taký, ako bol poskytnutý, a nie je možné ho nezávisle overiť. Vodoznak v kórejskom jazyku na obrázku, ako ho poskytol zdroj, znie: "KCNA", čo je skratka pre Kórejskú ústrednú tlačovú agentúru. Foto: Korean Central News Agency/Korea News Service via AP
Tento článok pre vás načítala AI.

Severokórejský vodca Kim Čong-un sa v stredu pridal k vojakom počas cvičení a riadil nový typ bojového tanku. Zároveň vyzval na väčšiu pripravenosť na vojnu. Informovali o tom tamojšie štátne médiá.

Stredajší výcvik v Kórejskej ľudovodemokratickej republike (KĽDR) bol podľa jej tlačovej agentúry KCNA navrhnutý tak, aby preveril bojové schopnosti tankistov a zahŕňal nový typ hlavného bojového tanku, ktorý Kim označil za „najsilnejší na svete“.

Dozeral na cvičenia

Tanky sa počas cvičení pohybovali v rámci rôznych simulovaných ťažkých bojových podmienok a strieľali na ciele.

Kim nasadol na jeden z nových tankov a sám s ním jazdil, čo „pridalo k vysokému militantnému duchu tankistov našej armády,“ uviedla KCNA. Severokórejský vodca neskôr dozeral aj na cvičenia delostreleckej paľby.

Počítačovo simulovaný vojenský výcvik

Severokórejské ministerstvo obrany sa neskôr zaviazalo vykonávať „zodpovedné vojenské aktivity“ v reakcii na rozbehnuté vojenské cvičenia Južnej Kórey a Spojených štátov.

Juhokórejsko-americké cvičenia zahŕňajú počítačovo simulovaný výcvik na veliteľskom stanovišti a 48 druhov cvičení v teréne, čo je dvojnásobný počet oproti minulému roku.

Napätie a stupňujúci tlak KĽDR

Napätie na Kórejskom polostrove sa v ostatnom období vystupňovalo, keďže Severná Kórea zintenzívňuje vývoj zbraní, zatiaľ čo Južná Kórea rozšírila svoj vojenský výcvik so Spojenými štátmi a Japonskom.

Odborníci konštatujú, že KĽDR chce pravdepodobne využiť svoje zbrojné kapacity, aby získala ústupky od Západu, napríklad uvoľnenie sankcií. Tiež podľa nich stupňuje tlak na svojich rivalov v roku volieb ako v Južnej Kórei, tak v USA.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Kim Čong-un