Vyhlásenie Korčoka dokazuje jeho politickú neskúsenosť, Pellegrini sa vyjadril aj k spájaniu Hlasu so Smerom (video)

Peter Pellegrini, schôdza parlamentu, NR SR
Predseda strany Hlas - sociálna demokracia (HLAS-SD) a šéf parlamentu Peter Pellegrini. Foto: SITA/Milan Illík
Tento článok pre vás načítala AI.

Vyhlásenie občianskeho kandidáta na post prezidenta Ivana Korčoka, že Peter Pellegrini (Hlas-SD) používa štátnu funkciu predsedu parlamentu na svoju prezentáciu ako kandidát v prezidentských voľbách, ukazuje jeho politickú neskúsenosť. Korčok podľa Pellegriniho povedal niečo bez toho, aby si uvedomil, čo hovorí.

Nič také neexistuje a žiadny konflikt záujmov tu nie je. Ja si len splním svoju ústavnú povinnosť – vyhlásiť termín volieb. Neviem, či by aj prezidentku Zuzanu Čaputovú, keby kandidovala, vyzýval, aby sa vzdala mandátu, lebo ako prezidentka by mala výhodu,“ povedal Pellegrini na utorkovej tlačovej besede.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Predseda Národnej rady SR sa vyjadril aj k prípadnému spájaniu strany Hlas – sociálna demokracia (Hlas-SD) a Smer – sociálna demokracia po prezidentských voľbách.

Vôbec to nie je možné. Nie je to v pláne a ja urobím všetko pre to, aby Hlas-SD naďalej ostal samostatnou, zdravou, aktívnou, modernou, sociálno-demokratickou stranou, ktorá, dúfam, prežije viacero predsedov a nebude stranou jedného predsedu,“ vysvetlil Pellegrini. V závere odkázal, aby verejnosť nehľadala jeho nástupcu, pretože ešte nikam neodchádza.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ivan KorčokPeter PellegriniZuzana Čaputová
Firmy a inštitúcie Hlas - sociálna demokraciaNárodná rada SRSmer - SSD