Košický arcibiskup Bernard Bober blahoželá víťazovi. Apeluje na Pellegriniho, aby vždy stál na strane najzraniteľnejších

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
NITRA: Cyrilo metodská púť
Predseda Konferencie biskupov Slovenska Bernard Bober po skončení slávnostnej omše, ktorú celebroval biskup diecézy Greensburg v štáte Pennsylvánia v USA Mons. Larry James Kulick pri príležitostí Celonárodnej púte k sv. Cyrilovi a Metodovi v rámci tradičnej slávnosti Nitra, milá Nitra 2023. Nitra, 5. júl 2023. Foto: SITA/Martin Havran
Tento článok pre vás načítala AI.

Predseda Konferencie biskupov Slovenska (KBS), košický arcibiskup metropolita Mons. Bernard Bober v mene slovenských biskupov blahoželá Petrovi Pellegrinimu (Hlas-SD) k zvoleniu za prezidenta.

Viac o téme: Prezidentské voľby na Slovensku 2024

>>> Online (minúta po minúte) z priebehu 2. kola a volebnej noci

Apelácia na hlavu štátu

Na novozvolenú hlavu štátu apeluje, aby vždy stál na strane tých najzraniteľnejších, keďže sú to práve ľudia na perifériách, ktorí často hlas nemajú.

„Pomáhajte im, rozvíjajte všetky zložky spoločnosti, aby Váš úrad definovala rovnováha a stabilita,“ vyzval Pellegriniho. Víťazovi prezidentských volieb poprial i to, aby naplnil očakávania, ktoré do neho vložili občania.

Služba pre iných, nie vlastné záujmy

„Nech je základom Vašej práce služba pre iných, nie vlastné záujmy,“ dodal predseda KBS. Poprial Pellegrinimu, aby svojím pôsobením v prezidentskom úrade prispel k rozvoju štátu i pokoju v srdci Európy.

>>> Kompletné výsledky 2. kola prezidentských volieb

„Do Vašej služby Vám želám veľa zdravia, múdrosti a hojnosť Božích darov,“ uzavrel Bober.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Bernard BoberPeter Pellegrini
Firmy a inštitúcie Hlas - sociálna demokraciaKonferencia biskupov Slovenska (KBS)