Ktorý parfum vybrať pre ženu

Bride holds bottle parfume her tender arms min.jpg
Foto: Notino

Nájsť vhodný darček pre ženu, či už k narodeninám, sviatku alebo inému slávnostnému dňu, môže byť niekedy ťažké. Preto je dobré vsadiť na istotu, najmä ak ešte nenosí jednu špecifickú vôňu. Vyberte jej parfum.

Výber parfému pre ženu môže byť niekedy poriadny oriešok, pretože je vždy potrebné zohľadňovať jej preferencie. Parfémy pre ženy, prípadne parfémy určené pre obe pohlavia, sa vyznačujú typickou nosnou vôňou, ktorá je ďalej upravovaná špecifickými tónmi. Z tohto pohľadu je tak možné parfumy členiť na štyri základné kategórie podľa nosného charakteru vône, a to na svieže citrusové, romantické kvetinové, exotické korenisté a drevité a napokon sladké ovocné. Každý typ parfumu sa hodí k trochu iným príležitostiam i osobnostiam.

Ktorý parfum vybrať pre akú príležitosť?

Ženy štandardne používajú niekoľko parfumov, vždy k iným príležitostiam či s ohľadom na dennú dobu alebo ročné obdobie. I keď využívajú obvykle istú značku alebo hlavnú charakteristiku, iný parfum si dajú behom letných dní, iný na špeciálne príležitosti konajúce sa behom chladného zimného večera. Denné parfémy obvykle obsahujú predovšetkým citrusové alebo kvetinové zložky, večerné potom sladké omamné či orientálne vône a sú o niečo ťažšie. Voľba konkrétneho produktu nakoniec závisí i na povahe a štýle ženy.

Ako vyberať parfum pre ženu podľa vône

Jednotlivé tónu odkazujú na dynamiku osobnosti, napríklad kvetinové vône sú považované za kľudné a zasnené, sladké zasa za zvodné. Exotické tóny sú spojované s vášnivosťou a temperamentom (zástupcom tejto kategórie je parfum Carolina Herrera Good Girl) a hodia sa pre ženy s vyšším postavením. Svieže citrusové tóny zasa rady používajú ženy všestranné s rýchlym životným štýlom alebo športovým duchom.

Aký druh parfumu vybrať

Podľa obsahu aromatických látok rozoznávame parfum alebo extrakt (s najvyšším podielom), parfumovanú vodu, toaletnú vodu a kolínsku vodu (s najnižším podielom vonnej zložky). Každý z týchto druhov sa trochu inak aplikuje a prináša inú intenzitu a proces uvoľňovania vôní. Ten je tiež dôležitým faktorom výberu – vonné zložky sú uvoľňované postupne a tvoria tzv. hlavu, srdce a základ parfumu, ktoré sa môžu trochu líšiť. Pri vyberaní parfumu je tak vhodné vždy počkať, až sa vôňa rozvinie.

Informačný servis

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom