Vláda bude šetriť na sebe, aby mohla dať ľuďom. Okomentoval Heger 500-miliónový sociálny balíček

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
KOALÍCIA: Plníme sľuby, pomáhame ľuïom
Podpredsedníčka vlády SR a ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR Veronika Remišová, minister práce, sociálnych vecí a rodiny Milan Krajniak, minister financií Eduard Heger a poslankyňa NR SR za stranu Za ľudí Jana Žitňanská počas tlačovej konferencie na tému: Plníme sľuby, pomáhame ľuďom - predstavenie opatrení na podporu rodín, študentov, zdravotne ťažko postihnutých ľudí a seniorov. Bratislava, 15. júl 2020. Foto: SITA/Ľudovít Vaniher.

Sociálne opatrenia za 500 mil. eur, ktoré v stredu predstavila vláda, sú podľa ministra financií Eduarda Hegera masívna, no zároveň zodpovedná pomoc ľuďom.

Podľa neho si uvedomujú, v akej situácii sa Slovensko aktuálne nachádza, no zároveň chcú plniť svoje sľuby.„Pre mňa je dôležité, že ide o masívnu, ale aj zodpovednú pomoc ľuďom. Takto sa to má robiť,“ vyhlásil šéf rezortu financií na stredajšej tlačovej besede s tým, že nie je potrebné šetriť, ale efektívne používať peniaze občanov.

Markantný rozdiel medzi predchádzajúcimi vládami a tou súčasnou je pritom podľa Hegera v tom, že táto vláda „pôjde do vlastného vačku“. „Bude šetriť na sebe, aby mohla dať ľuďom,“ skonštatoval. V rámci koalície sa dohodli na znižovaní výdavkov na tovary, služby a personál, a to v každej skupine o 10 percent. Pripravené majú byť i ďalšie opatrenia.

Tento fakt privítal aj minister hospodárstva Richard Sulík. „Toto je taký správny spôsob, ktorým by sme mali postupovať, že znížime náklady na štátnu správu, na úradníkov a dáme tie peniaze ľuďom. Z toho mám najväčšiu radosť,“ povedal.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Eduard HegerRichard Sulík