Ministerka Saková reaguje na rozsudok v kauze Bašternák, ďakuje policajtom aj prokurátorovi

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Denisa Saková
Ministerka vnútra Denisa Saková. Foto: SITA/Diana Černáková.

BRATISLAVA 7. novembra (WebNoviny.sk) – Ministerka vnútra Denisa Saková ďakuje policajtom a prokurátorom, ktorí pracovali na prípade podnikateľa Ladislava B.

Súd podnikateľa odsúdil

„Rešpektujem rozhodnutie súdu, ktorý v stredu odsúdil Ladislava B. na nepodmienečný päťročný trest odňatia slobody v prípade neodvedenia dane a poistného,“ napísala na sociálnej sieti.

Dodala, že ide o ďalší široko medializovaný prípad, ktorý polícia vyšetrila, prokurátor podal obžalobu a súd rozhodol, hoci zatiaľ neprávoplatne.

Okresný súd Bratislava II odsúdil podnikateľa Ladislava B. na päť rokov nepodmienečne vo väzení s najnižším stupňom stráženia. Na rovnaký čas má tiež zákaz podnikať.

Poľahčujúca okolnosť

Súd konštatoval poľahčujúcu okolnosť, že viedol pred skutkom riadny život a sumu doplatil. Prokurátor sa voči rozsudku neodvolal, advokát Ladislava B. podal na mieste odvolanie.

Ladislav B. od minulého roka čelí obvineniu z neodvedenia daní a poistného. Podľa výsledkov policajného vyšetrovania cez firmu BL-202 v roku 2012 kúpil sedem bytov v bratislavskom bytovom komplexe Five Star Residence za 12 miliónov eur. Skutočná suma však bola údajne nižšia.

Podľa vyšetrovateľa si podnikateľ ako konateľ spoločnosti BL-202 v apríli 2012 neodôvodnene uplatnil nárok na odpočítanie DPH vo výške takmer dva milióny eur. Ladislav B. si po vznesení obvinenia uplatnil inštitút takzvanej účinnej ľútosti a daňovému úradu spomenutú čiastku zaplatil, napriek tomu bola na neho podaná obžaloba.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Denisa SakováLadislav B.Ladislav Bašternák
Firmy a inštitúcie PZ Policajný zbor SR