Muž prežil 60 hodín v rozbúrenom mori, pritom nevie plávať

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Bez názvu
Foto: www.telegraph.co,uk

Štyridsaťdvaročný Taiwančan prežil vo vlnách rozbúreného mora 60 hodín a to aj napriek tomu, že nevie plávať. Tseng Lien-fa sa uplynulý piatok vybral na rybačku na pobrežie v okrese Chua-lien, keď ho zmietla obrovská vlna. O dva a pol dňa neskôr ho záchranári našli vyčerpaného ležať na pláži asi 75 km od miesta, kde chytal ryby.

Tajfún Soulik
Foto: SITA

„Keď ma do hrude zasiahla prvá vlna, dokázal som to ustáť, ale druhá, väčšia vlna ma strhla,“ uviedol muž, ktorý prišiel k moru loviť úhory. Keď sa popoludní nevrátil domov, manželka po ňom začala pátrať.

„Väčšinou sa domov vracia medzi štvrtou a piatou popoludní. Keď neprišiel o piatej, zavolala som na políciu,“ uviedla Tsengova manželka.

Mužovi, ktorý nevie plávať, sa v mori podarilo chytiť sa dreva plávajúceho vo vode. „Kolísal som sa a kolísal. V tom čase som dúfal, že si ma všimnú lode plávajúce neďaleko,“ uviedol rybár, ktorého vlny po 60 hodinách nakoniec priniesli k pevnine. Keď Tseng zbadal svetlá na neďalekej diaľnici, snažil sa kopaním dostať na pobrežie. Vlny ho nakoniec vyplavili na pláž v okrese Tchaj-tung. Tu vyčerpaného muža v nedeľu napoludnie našli členovia pobrežnej hliadky.

Po prevoze do nemocnice lekári zhodnotili, že muž trpí dehydratáciou. Okrem drobných škrabancov na rukách Tseng neutrpel žiadne vážne zranenia.

„Keď zoberieme do úvahy skutočnosť, že do úst nezobral žiadnu potravu ani vodu počas 60 hodín a pritom zostal pri vedomí, jediné, čo môžem povedať, je, že išlo o zázrak,“ dodal lekár Chen Tien-su z nemocnice Hualien.

www.telegraph.co.uk, www.dailymail.co.uk

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať