Na žabomyšie vojny máme podľa Rašiho čas, na kauzu Remišovej časopisu sa však pozrie (video)

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Raši, Remišová
Minister investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Richard Raši a bývalá ministerka Veronika Remišová. Foto: koláž - SITA Webnoviny
Tento článok pre vás načítala AI.

Kauzu týkajúcu sa vládneho systému zabezpečujúceho ochranu komunikácie pomocou systému NASES neplánuje minister investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Richard Raši zapadnúť prachom.

V súčasnosti sa však minister sústredí na schválenie vládneho programu. „Na tieto žabomyšie vojny máme čas, ale určite to nenecháme tak,“ povedal pre agentúru SITA minister Raši s tým, že jeho ministerstvo sa bude venovať aj kauze časopisu jeho predchodkyne Veroniky Remišovej.

Pred vyše troma rokmi sa pri kontrole siete Govnet, ktorá spája všetky štátne inštitúcie, mali nájsť podozrivé skrinky.

Vtedajšia vláda na čele s premiérom Igorom Matovičom a vtedajšou ministerkou investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Veronikou Remišovou hovorili o možnom nelegálnom odpočúvaní a obrovskom škandále. Opozícia tvrdila, že išlo o ochranu hackerov.

Prioritou podľa ministra Rašiho bude pre neho okrem iného rozvoj najzaostalejších regiónov. „To bude naša kľúčová agenda,“ konštatoval Raši s tým, že prvé výjazdové rokovania vlády budú v trenčianskom a vo vranovskom regióne.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Igor MatovičRichard RašiVeronika Remišová
Firmy a inštitúcie Agentúra pre sieťové a elektronické služby (NASES)MIRRI SR Ministerstvo investícií regionálneho rozvoja a informatizácie SR