Exminister Naď poodhalil minulosť Suju z hnutia Republika a položil mu otázku (video)

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Jaroslav Naď
Exminister obrany Jaroslav Naď. Foto: archívne, SITA/Diana Černáková.
Tento článok pre vás načítala AI.
  • aktualizované 26. augusta 17:34

Poslanec Miroslav Suja kandidujúci za hnutie Republika, kde je i podpredsedom, v minulosti kandidoval v župných voľbách za stranu Most-Híd. Išlo o voľby v roku 2009 a Suja kandidoval v Banskobystrickom kraji, tvrdí na sociálnej sieti poslanec a bývalý minister obrany Jaroslav Naď (Demokrati).

Pripomenul i to, že daná strana bola známa svojimi prozápadnými a liberálnymi postojmi a podporou pre aktivity mimovládnych organizácií i blízke vzťahy s USA. „Mimochodom, len na okraj, ako si mohol Most-Híd zobrať na svoju kandidátku v BB kraji dobre známeho poskoka mafiána Černáka, to je mi tiež veľkou záhadou…,“ pozastavil sa Naď v statuse.

Uhríkov študentský krok vedľa

Položil tiež otázku smerom k Sujovi, či sa v Moste-Híd cítil rovnako, ako predseda Republiky Milan Uhrík v SDKÚ. Naď totiž zverejnil na sociálnej sieti aj informáciu, že predseda hnutia Republika Milan Uhrík bol v minulosti nielen aktívnym členom prozápadnej mládežníckej organizácie strany SDKÚ Nová Generácia, ale aj priamo členom SDKÚ.

Ako dôkaz priložil časť zoznamu členov SDKÚ, mená ostatných členov rozmazal z dôvodu ochrany súkromia. Uhrík sa najprv pre Aktuality.sk na margo svojho členstva v mládežníckej organizácii SDKÚ vyjadril, že spolužiaci ho presvedčili, aby išiel s nimi, bol však iba na dvoch – troch stretnutiach a potom zistil, že tam absolútne nepatrí. Označil to za „študentský krok vedľa“, ktorý mu pomohol otvoriť oči.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Následne zaslal médiám stanovisko, v ktorom už nehovorí o študentskom kroku vedľa, ale, naopak, píše, že to nebola chyba a nehanbí sa za to. Podľa neho išlo o skúsenosť, za ktorú je dnes vďačný, pretože bez nej by možno nikdy nedospel k názorom, ktoré má teraz. Preto podľa svojich slov nikdy neodsudzoval ľudí, ktorí pred desaťročím zmenili svoje myslenie a pohľad na svet.

Reakcia strany Most-Híd

Strana Most-Híd sa ohradila voči Naďovým tvrdeniam, podľa jej predsedu Lászlóa Sólymosa nikdy Suja nebol členom strany. Vo svojom stanovisku poukázal na to, že banskobystrická organizácia ich strany v predmetných župných voľbách kandidovala v koalícii so Stranou zelených, a Suja bol jej kandidátom, nie kandidátom Mostu.

„Exminister, ktorý sám seba považuje za demokrata, by sa namiesto šírenia dezinformácií mal držať faktov. Aj v kampani. Pán Jaroslav Naď by sa mal zamyslieť aj nad dôsledkami svojich nepodložených a zavádzajúcich vyjadrení,“ odporučil bývalému ministrovi obrany Sólymos. Dodal, že nevie, ako by takéto „odhalenie“ mohlo pomôcť Demokratom.

„Myslím si, že tým pomáha hlavne strane Andreja Danka, do ktorej niektorí členovia strany Republika prejdú,“ myslí si predseda Mostu a dodáva, že takáto činnosť bývalého ministra Igora Matoviča je škodlivá pre demokratické proeurópske strany.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Jaroslav NaďMilan UhríkMiroslav Suja
Firmy a inštitúcie Hnutie RepublikaMost-HídSDKÚStrana Demokrati