Uhrík nerozumie, prečo je pre Pellegriniho problém referendum o vystúpení Slovenska z NATO (video)

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Republika, Suja, Mazurek, Uhrík
Zľava: Podpredseda hnutia Miroslav Suja,  predseda hnutia Republika Milan Uhrík a podpredseda hnutia Republika Milan Mazurek. Foto: SITA/Milan Illí­k
Tento článok pre vás načítala AI.

Predseda hnutia Republika Milan Uhrík nerozumie tomu, prečo je pre stranu Hlas – sociálna demokracia a jej lídra Petra Pellegriniho problém referendum o vystúpení Slovenska z NATO.

„Ja nerozumiem, odkedy je pre Pellegriniho demokracia problém. Ak majú ľudia obavy a želajú si iný postup v otázke bezpečnosti a zahraničnej politiky, tak je našou povinnosťou rešpektovať ich vôľu,“ vyhlásil Uhrík.

Rozpínanie NATO smerom k Rusku

Reagoval tým na slová Petra Pellegriniho, že Hlas-SD nikdy nepôjde do koalície s Republikou. Uhrík cez víkend potvrdil, že v horizonte najbližších štyroch rokov chce zorganizovať referendum o vystúpení Slovenska z NATO. Pellegrini povedal, že nikdy nebudú spolupracovať so stranami, ktoré spochybňujú členstvo Slovenska v Severoatlantickej aliancii a v Európskej únii.

Do NATO nás dostala vláda bez referenda. U susedov na Ukrajine zúri vojna spôsobená práve snahou o rozpínanie NATO smerom k Rusku. Krajiny NATO tento konflikt aktívne podporujú už aj posielaním stíhačiek F16,“ povedal Uhrík, ktorý si myslí, že z toho všetkého môže vzplanúť vojna v Európe.

Čo Hlas po voľbách chce?

Podľa svojich slov preto považuje za normálne spýtať sa občanov na ich názor. Ako dodal, nerozumie tomu, čo strana Hlas-SD po voľbách chce. „Odmietajú Fica, odmietajú Uhríka, pričom Pellegrini sa už dlhšie netají tým, že radšej ako s vlastencami chce ísť do vlády so Saskou a progresívcami,“ uviedol líder hnutia Republika.

Ako dodal, je svojím spôsobom dobré, že sa Hlas-SD takto odhaľuje pred voľbami, pretože je to lepšie, ako by mal potom sklamať voličov po voľbách.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem
Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Milan UhríkPeter Pellegrini
Firmy a inštitúcie Hlas-SDHnutie RepublikaNATO Organizácia Severoatlantickej zmluvy