Autodopravcovia blokujú hraničný priechod Vyšný Komárnik, naopak Dargov je už prejazdný

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
POLÍCIA: Monitoruje protest autodopravcov
Jedno nákladné a tri osobné motorové vozidlá blokujú počas protestu autodopravcov na hraničnom priechode Vyšný Komárnik (okres Svidník) na ceste z Poľska na Slovensko jeden jazdný pruh. Foto: SITA/KR PZ Prešov.

Na hraničnom priechode Vyšný Komárnik (okres Svidník) prebieha protest autodopravcov. Ako informuje prešovská krajská polícia na sociálnej sieti, cestu z Poľska na Slovensko blokuje jedno nákladné a tri osobné motorové vozidlá.

Blokovaný je jeden jazdný pruh

„Zablokovaný je jeden jazdný pruh. Prejazd osobných motorových vozidiel a záchranných zložiek blokovaný nie je,“ uviedla polícia.

Nákladná doprava smerujúca z Poľska na Slovensko je púšťaná v 20 až 30 minútových intervaloch. Premávka v opačnom smere obmedzená nie je.

Poľnohospodári ustúpili po dohode

Horský priechod Dargov je po dvoch dňoch protestov Iniciatívy poľnohospodárov prejazdný bez obmedzení. Informovala o tom hovorkyňa Krajského riaditeľstva PZ v Košiciach Lenka Ivanová.

„Po rokovaniach medzi príslušníkmi Policajného zboru a zástupcami protestného zhromaždenia na horskom priechode Dargov došlo medzi oboma stranami k vzájomnej dohode, a tak je horský priechod Dargov prejazdný v oboch smeroch pre všetky druhy vozidiel bez obmedzení,“ uviedla Ivanová.

Ako ďalej dodala, na základe dohody by k obmedzeniam nemalo dôjsť ani počas nasledujúcich dní. V prípade, ak by došlo k zmene, bude polícia verejnosť včas informovať.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Lenka Ivanová
Firmy a inštitúcie Iniciatíva poľnohospodárovUNAS Únia autodopravcov Slovenska