Dopravcovia dostali v rámci pomoci Ukrajine takmer dva milióny eur, podľa Doležala však budú potrební opäť

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Andrej Doležal
Minister dopravy Andrej Doležal. Foto: SITA, koláž WBN

Ministerstvo dopravy a výstavby SR vyplatilo autobusovým a nákladným cestným dopravcom za prepravu ľudí a tovaru v rámci pomoci Ukrajine doteraz takmer 2 milióny eur. Rezort v stredu informoval, že opätovne zabezpečí takúto prepravu a vyzýva dopravcov s voľnými kapacitami, aby sa podobne ako na jar zapojili do prepravy odídencov z Ukrajiny a humanitárnej pomoci susednej krajine.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„V súčasnosti sa všetky ministerstvá pripravujú na potenciálnu jesennú, resp. zimnú eskaláciu konfliktu na Ukrajine, ktorá spôsobí opätovný prílev utečencov na Slovensko. Poskytneme im rovnakú pomoc, ako to bolo na jar,“ uviedol minister dopravy a výstavby Andrej Doležal (nom. Sme rodina).

Prvú výzvu dopravcom zverejnilo ministerstvo v marci. Aktuálne sa môžu dopravcovia prihlásiť na adrese dopravcovia@mindop.sk. „Následne dostanú dotazník, aby bolo možné transparentným spôsobom vybrať takých dopravcov, ktorí zabezpečia prepravu efektívnym spôsobom,“ priblížil Martin Petro z odboru komunikácie ministerstva dopravy.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Andrej Doležal
Firmy a inštitúcie MDV Ministerstvo dopravy a výstavby SR