Hlavné mesto Slovenska spustí regulovanú parkovaciu zónu PAAS. Kedy nastane táto zmena?

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
parkovanie, Ružinov
Foto: archívne SITA/Marián Peiger

Regulovanú parkovaciu zónu PAAS Centrum – Panenská (SM0) v Bratislave spustia 31. júla. Ako informuje hlavné mesto na sociálnej sieti, po tomto dátume bude možné v zóne parkovať už len s platnou parkovacou kartou PAAS alebo po úhrade hodinového parkovného.

Zóna bude spoplatnená v čase 8:00 – 24:00 cez pracovné dni sadzbou dve eurá na hodinu a cez víkendy a sviatky sadzbou jedno euro na hodinu. Obyvatelia zóny SM0 sa môžu do systému registrovať už od začiatku júla.

Mesto zároveň pripomína, že ak majú obyvatelia tejto zóny v súčasnosti vyhradené parkovacie miesto na základe zmluvy s BPS PARK, je potrebné nahlásiť ho, inak bude k 31. júlu zrušené.

„Zóna SM0 je tiež prvou zónou, kde už v praxi uplatníme viaceré zmeny Všeobecne záväzného nariadenia, ktoré prinášajú vylepšenia PAAS od 1. júla – napríklad zrušenie obmedzenia jednej rezidentskej karty na jednu osobu, navýšenie počtu návštevníckych hodín pre ľudí, ktorí nevlastnia auto, zmena limitu dĺžky vozidla pre kúpu rezidentskej karty a ďalšie,“ dodáva mesto.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať