Ľudia opäť začínajú cestovať, Letisko M. R. Štefánika v Bratislave zaznamenalo 24-percentný nárast pasažierov

Cestovanie, covid 19, letisko, pas
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com

Letisko M. R. Štefánika v Bratislave vybavilo v máji tohto roka takmer 124,3 tisíca cestujúcich. V porovnaní s rovnakým mesiacom minulého roka je to 24-percentný nárast.

Miera obnovy počtu pasažierov oproti máju v predpandemickom roku 2019 tak dosiahla 74 %. Letisková spoločnosť v pondelok zároveň informovala, že za päť mesiacov vybavila 452,6 tisíca cestujúcich na odlete i prílete, čo je medziročne viac o 39 %.

V porovnaní s rovnakým obdobím roka 2019 počet pasažierov predstavuje podiel 64 %. V máji zaznamenali na letisku 2 333 vzletov a pristátí, od začiatku roka do konca mája celkovo 8 718 letov. Medzi najpopulárnejšie destinácie v pravidelnej doprave patrili v máji Londýn, talianske Miláno a Malta.

„Na ďalších miestach sa umiestnili Skopje v Severnom Macedónsku a grécky Solún,“ uviedla špecialistka bratislavského letiska pre vzťahy s verejnosťou Veronika Tóthová. „V charterovej doprave dominujú exotické destinácie ako egyptská Hurghada a turecká Antalya,“ dodala. Najviac cestujúcich vybavili v máji letecké spoločnosti Ryanair, Wizz Air a Smartwings.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Veronika Tóthová
Firmy a inštitúcie Letisko M. R. ŠtefánikaRyanairSmartwingsWizz Air