Nemáte platnú STK či EK? Pre trvanie mimoriadnej situácie stále platí jej automatické predĺženie o tri mesiace

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
STK a EK
Foto: ilustračné, Pixabay

Predĺženie platnosti technickej kontroly a emisnej kontroly motorových vozidiel o tri mesiace je stále aktuálne, ale platí len na území Slovenska. Ako pre agentúru SITA potvrdilo Ministerstvo dopravy a výstavby SR, motoristi musia mať v zahraničí platné doklady.

EK a STK netreba zbytočne odkladať

Pri prevádzke vozidla v cestnej premávke v iných štátoch je podľa rezortu dopravy potrebné mať platnú technickú a emisnú kontrolu a vodič vozidla je povinný sa kontrolným orgánom preukázať platnými dokladmi o kontrole.

„Predĺžená platnosť potrvá, kým bude na Slovensku trvať mimoriadna situácia. Zároveň by sme chceli vyzvať motoristov, aby si túto povinnosť zbytočne neodkladali, keďže stanice technickej kontroly momentálne fungujú bez obmedzení,” uviedla Miriama Švikruhová z odboru komunikácie ministerstva dopravy.

Stále platí mimoriadna situácia

Platnosť pravidelnej technickej kontroly a emisnej kontroly motorových vozidiel, ktorá uplynie počas krízovej situácie spôsobenej ochorením COVID-19, sa podľa novelizovaného zákona o prevádzke vozidiel v cestnej premávke predlžuje o tri mesiace.

„Aj keď medzičasom bol viackrát vyhlásený aj núdzový stav v súvislosti s ochorením COVID-19, ktorý aj skončil, vyhlásená mimoriadna situácia platí naďalej,” informuje rezort dopravy na svojom portáli.

Krízová situácia sa začala 12. marca 2020 na základe rozhodnutia vlády, kedy bola vyhlásená mimoriadna situácia v súvislosti s ohrozením verejného zdravia II. stupňa z dôvodu ochorenia COVID-19 spôsobeným koronavírusom na území Slovenska.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie MDV Ministerstvo dopravy a výstavby SR