Primátor Košíc nepodpísal vymenovanie generálneho riaditeľa dopravného podniku, počká si na výsledky kontroly hospodárenia

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
ART FILM FEST: Informácie k novinkám v programe
Primátor mesta Košice Jaroslav Polaček Foto: SITA/Alexandra Čunderlíková

Primátor mesta Košice Jaroslav Polaček nepodpísal uznesenie z májového rokovania Mestského zastupiteľstva v Košiciach, na základe ktorého poslanci schválili Vladimíra Padyšáka za generálneho riaditeľa Dopravného podniku mesta Košice (DPMK). Informoval o tom hovorca mesta Košice Vladimír Fabian.

V DPMK prebieha audit

Podľa primátora existuje viacero závažných dôvodov, prečo sa rozhodol nepodpísať tento schválený poslanecký návrh.

Pripomína, že v DPMK prebieha kontrola hospodárenia a finančných operácií. Onedlho by mali byť známe jej výsledky, na základe ktorých sa rozhodne, ako bude ďalej postupovať.

„Výkon kontroly sa pre koronavírus musel predĺžiť. Z hľadiska ochrany majetkových záujmov mesta Košice ako jediného akcionára DPMK je nevyhnutné počkať na výsledky kontroly. Orgány mesta sú povinné zveľaďovať majetok mesta a používať všetky právne prostriedky na jeho ochranu,“ uviedol Polaček.

Kontrola ukáže kvality súčasného riadenia

Dodal, že až výsledky kontrolných zistení poskytnú obraz o tom, či riadenie DPMK Vladimírom Padyšákom je v súlade s vyššie uvedenou povinnosťou.

Uznesenie zastupiteľstva je tak momentálne pozastavené, Padyšák naďalej zostáva povereným generálnym riaditeľom a členom Predstavenstva DPMK. Do oboch týchto funkcií bol zvolený ešte v decembri 2018.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Jaroslav PolačekVladimír Padyšák
Firmy a inštitúcie DPMK Dopravný podnik mesta Košice