V Trenčíne začne jazdiť nový dopravca MHD aj autobusy. Niečo sa zmení a iné veci ostanú po starom (foto)

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
DOPRAVA: Nové autobusy MHD v Trenčíne
Predstavenie nových autobusov mestskej hromadnej dopravy (MHD) v Trenčíne, ktoré začne od 1. septembra 2022 zabezpečovať v meste Trenčín nový dopravca Transdev. Trenčín, 15. august 2022. Foto: SITA/Tomáš Somr

Konzorcium Transdev-Trenčín je pripravené prevziať od 1. septembra zodpovednosť za prevádzku mestskej hromadnej dopravy (MHD) v Trenčíne.

Ako na pondelkovom tlačovom brífingu poznamenal konateľ TD Transport Miroslav Čurgali, do Trenčína už doviezli prvých 15 z celkového počtu 43 nových autobusov, ktoré budú premávať na linkách trenčianskej MHD.

Potrebujú ešte niekoľko nových vodičov

Transdev do nákupu nových autobusov investoval približne 12 miliónov eur, päť z nich bude kĺbových a zvyšné v štandardnej dĺžke. Všetky autobusy budú ekologické s pohonom na stlačený zemný plyn.

„Postupne sa navážajú ďalšie vozidlá, aby sme od 1. septembra mali hladký rozbeh. Zázemie pre autobusy je pripravené v depe na Ulici Ľ. Stárka a vozidlá sa budú tankovať prostredníctvom mobilnej CNG plničky,“ uviedol Čurgali.

Ako ďalej doplnil, aj po personálnej stránke bude zmena dopravcu v trenčianskej MHD od 1. septembra plynulá.

„Spolu potrebujeme 76 vodičov, pričom približne 90 percent vodičov prešlo od súčasného dopravcu SAD Trenčín. Momentálne sa snažíme náborovými príspevkami získať ešte niekoľko ďalších vodičov pre našu spoločnosť,“ dodal Čurgali.

Zavedú sa nové druhy cestovného

Vedúci útvaru mobility Mestského úradu v Trenčíne Róbert Hartmann potvrdil, že cestovný poriadok sa zatiaľ meniť nebude.

„Výška cestovného sa takisto nemení, ale zavádzajú sa nové druhy cestovného. Konkrétne je to jednohodinový prestupný lístok a 24-hodinový lístok umožňujúci cestovať neobmedzene počas celého dňa,“ informoval Hartmann.

Najlacnejšia ponuka nevyhrala

Do tendra na prevádzkovanie trenčianskej MHD sa zapojili tri firmy a hoci najnižšiu cenu ponúkla spoločnosť Autobusy Karlovy Vary, radnica musela túto ponuku po zásahu Úradu pre verejné obstarávanie vylúčiť.

Úspešným uchádzačom sa tak stalo konzorcium, ktoré tvoria spoločnosti TD Transport a Transdev Morava. Keďže ročná východisková cena 4 598 134 eur bez DPH prekračovala predpokladanú hodnotu zákazky, podpísanie zmluvy muselo odsúhlasiť mestské zastupiteľstvo.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie SAD TrenčínTD TransportTransdevTransdev MoravaÚVO Úrad pre verejné obstarávanie