Medveď dobitý na smrť mal stovky zdieľaní, zásahový tím vyzýva nešíriť paniku s neoverenými informáciami

Medveď hnedý
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com.

Zásahový tím pre medveďa hnedého Štátnej ochrany prírody Slovenskej republiky (ŠOP SR) vyzýva verejnosť aby nešírila paniku v súvislosti s neoverenými informáciami o výskyte medveďov.

Medveď dobitý na smrť

Zásahový tím upozorňuje, že na sociálnych sieťach sa šíria nepravdivé informácie o výskyte zraneného medveďa v okolí obce Ihráč v okrese Žiar nad Hronom. Informovala o tom v tlačovej správe hovorkyňa ŠOP SR Kristína Bocková.

Na sociálnych sieťach sa uvádza, že Pod jazerom Ihrač – píla v potoku sa nachádza medveď dobitý na smrť. Druhý medveď údajne ušiel. Za 24 hodín bola táto poplašná správa zdieľaná z profilu autora 481-krát. Obec Ihráč na svojom profile informovala, že táto správa, ktorá sa šíri na sociálnych sieťach, zbytočne vyvoláva paniku.

Nezodpovední občania

„Týmto nechceme povedať, aby si ľudia nedávali pozor, iba chceme poukázať na zbytočné strašenie návštevníkov rekreačného zariadenia a vyvolávanie paniky v spoločnosti. Nie je dôvod šíriť takéto správy,“ uviedla obec.

V poľovnom revíri Ihráč bol 11. mája Zásahovým tímom zastrelený medveď, ktorý utrpel vážne zranenia po kolízii s dopravným prostriedkom. Nič však neukazuje, že by sa v tejto oblasti nachádzal aj iný zranený medveď. Obec je však súčasť orografického celku Kremnické vrchy, kde sa medveď hnedý prirodzene vyskytuje a opatrnosť je na mieste.

ŠOP SR upozorňuje, že nezodpovední občania v nočných hodinách vyťažujú telefonické linky Zásahového tímu správami pod vplyvom alkoholu alebo zavádzajúcimi a nepravdivými informáciami.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Kristína Bocková
Firmy a inštitúcie ŠOP Štátna ochrana prírodyZásahový tím pre medveďa hnedého