Šéf SPF Marosz podľa Takáča prehlbuje nefunkčnosť inštitúcie, neprijateľný je aj Marušák

Pozemky, Generálny riaditeľ SPF Ján Marosz
Bývalý generálny riaditeľ SPF Ján Marosz. Foto: archívne, SITA/Diana Černáková.

Generálny riaditeľ Slovenského pozemkového fondu (SPF) Ján Marosz napriek tomu, že vo funkcii končí, naďalej spôsobuje vo fonde chaos a prehlbuje nefunkčnosť inštitúcie.

Konštatuje to podpredseda strany Smer – sociálna demokracia (Smer-SD) a člen výboru Národnej rady SR pre pôdohospodárstvo a životné prostredie Richard Takáč.

Návrh na odvolanie

Ten zároveň vyzýva dosluhujúceho ministra pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Samuela Vlčana, aby vláde predložil návrh na odvolanie Jána Marosza.

Okrem toho by mal minister vláde odporučiť na vymenovanie nového generálneho riaditeľa. Informoval o tom v tlačovej správe hovorca strany Smer-SD Ján Mažgút.

Ktokoľvek okrem Marušáka

Opozičná strana ďalej uvádza, že z uchádzačov, ktorí sa zúčastnili výberového konania, to môže byť ktokoľvek okrem Petra Marušáka. Toho odborná verejnosť považuje za neprijateľného. Okrem iného je spolužiakom odchádzajúceho riaditeľa Marosza.

„Aj keď je jednou nohou mimo organizácie, radikálne zasahuje do organizačných zmien inštitúcie, ruší regionálne odbory a vytvára nové,“ upozorňuje Smer-SD.

Opozičná strana zároveň dodáva, že v rámci otvoreného a stále nedokončeného poslaneckého prieskumu na SPF, poslancom stále nedodali všetky podklady, o ktoré žiadali.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ján MaroszJán MažgútPeter MarušákRichard TakáčSamuel Vlčan
Firmy a inštitúcie Slvoenský pozemkový fond (SPF)SMER-SD