Tarabovo ministerstvo nerozumie problematike medveďa hnedého, vyhlásil Michal Kiča z Demokratov

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Taraba,Kiča
Bývalý štátny tajomník ministerstva životného prostredia Michal Kiča a súčasný minister envirorezortu Tomáš Taraba. Foto: koláž SITA Webnoviny
Tento článok pre vás načítala AI.

Podľa experta na životné prostredie a bývalého štátneho tajomníka envirorezortu Michala Kiču, Ministerstvo životného prostredia nerozumie problematike medveďa hnedého.

„Na jednej strane volá po spolupráci s expertmi a na druhej strane, práve dnes rezort prepustil uznávaného experta na medvede Mariána Hletka,“ uviedol Kiča.

Podľa Demokratov sa opäť potvrdzuje, že slová ministra životného prostredia Tomáša Tarabu (nom. SNS) nemožno brať vážne, pretože najskôr verejne sľúbil predloženie novej koncepcie prístupu k problematike medveďa hnedého na rokovanie vlády do konca januára a dnes je nová koncepcia odložená na neurčito.

Strana ďalej uvádza, že taktiež dochádza ku korigovaniu pôvodných ministrových plánov spred dvoch týždňov, aby na okresných úradoch boli v nepretržitej pohotovosti zamestnanci a rozhodovali o určení poľovných plôch.

Toto zbytočné opatrenie by stálo viac ako 3,5 milióna eur, zároveň nič nevyriešilo a stálo by násobne viac ako činnosť zásahových tímov, uviedla strana.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Marián HletkoMichal KičaTomáš Taraba
Firmy a inštitúcie MŽP Ministerstvo životného prostredia SR