Začína sa proces s exposlankyňou Smeru Roškovou v kauze neoprávnených agrodotácií

Ľubica Rošková
Exposlankyňa strany Smer-SD Ľubica Rošková. Foto: archívne, SITA/Jozef Jakubčo

Súdny proces s bývalou poslankyňou za stranu Smer-SD Ľubicou Roškovou v kauze neoprávnených agrodotácií sa má na Špecializovanom trestnom súde v Pezinku začať v piatok 26. mája. Vyplýva to z rozpisu pojednávaní súdu s tým, že vo veci je vytýčených šesť termínov pojednávania aj v priebehu júna a júla.

Niekoľko predošlých termínov vytýčených na apríl a začiatok mája pritom bolo zrušených pre práceneschopnosť a hospitalizáciu obžalovanej. Exposlankyňa, známa aj pod prezývkou „Grófka“, je stíhaná pre zločin poškodzovania finančných záujmov Európskej únie a prečin subvenčného podvodu.

O čom je kauza neoprávnených agrodotácií?

Kauzu agrodotácií pre firmu exposlankyne Smeru-SD Agro Porúbka (predtým Grad) otvorila reportáž Denníka N. Podľa denníka poberala agrodotácie aj na pozemky, ktoré nevlastní ani neobhospodaruje. Slovenský pozemkový fond (SPF) začiatkom marca 2019 oznámil, že so spoločnosťou ukončuje nájomné vzťahy.

V septembri 2018 fond ukončil aj nájomný vzťah so spoločnosťou Patrika Š. I. P. Construct, ktorý bol podľa medializovaných informácií „predĺženou rukou“ Ľubice Roškovej. Na kauzu upozorňovali v priebehu roka 2018 aj protestujúci poľnohospodári.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ľubica Rošková
Firmy a inštitúcie SMER-SDŠpecializovaný trestný súd v Pezinku