Nového primátora Hattasa a zvolených poslancov čaká v Nitre zloženie slávnostného sľubu

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Marek Hattas
Marek Hattas (uprostred) počas čakania na oficiálne výsledky komunálnych volieb 2018. Foto: archívne, SITA/Martin Havran

NITRA 28. novembra (WebNoviny.sk) – Ustanovujúce mestské zastupiteľstvo, na ktorom sa ujmú svojich funkcií nový primátor Nitry Marek Hattas a poslanci, bude v pondelok 3. decembra o 9:00.

Na začiatku zasadnutia mestská volebná komisia oznámi výsledky volieb a odovzdá primátorovi aj poslancom osvedčenie o zvolení. Následne budú skladať sľub a Hattas vystúpi s príhovorom.

Personálne otázky

Po slávnostnej časti zastupiteľstva bude pracovná časť a poslanci budú riešiť personálne otázky – zloženie mestskej rady, komisií mestského zastupiteľstva. Určia sobášiacich, výbory mestských častí a tiež mesačný plat nového primátora.

Zaoberať sa budú aj žiadosťou odchádzajúceho primátora Jozef Dvonča o náhradu platu za nevyčerpanú dovolenku po skončení mandátu. Schvaľovať budú aj projektový zámer Integračného a komunitného centra v Nitre, ktoré bude zamerané na integráciu cudzincov.

Zvolení poslanci

Nitru bude v novom volebnom období viesť 31-ročný primátor Marek Hattas (nezávislý). Najviac kresiel v 31-člennom mestskom zastupiteľstve obsadia nezávislí poslanci.

Vo voľbách ich uspelo 22, v pléne ich bude sedieť 21, keďže Hattas sa stal primátorom.

Na jeho miesto nastúpi náhradník Ján Vančo (OĽANO, SaS, KDH, Sme Rodina, Šanca). Pravicová koalícia bude mať šesť mandátov, koalícia Smer-SD, SNS troch a jedna poslankyňa zastupuje stranu NOVA.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Marek Hattas