Obžalovaný v prípade vraždy Daniela Tupého by mal byť prepustený z väzby, prokurátorka podala proti rozhodnutiu sťažnosť

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Mreže, väzenie, väzba
Foto: ilustračné, Thinkstock
Tento článok pre vás načítala AI.

Mestský súd Bratislava I v stredu vyhovel žiadosti advokáta Adama P. obžalovaného z vraždy študenta Daniela Tupého o prepustenie z väzby. Ako pre médiá uviedol hovorca bratislavských súdov Pavol Adamčiak, súd ako náhradu väzby prijal peňažnú záruku obžalovaného vo výške 50 000 eur.

Zároveň mu tiež uložil rôzne obmedzenia vrátane monitoringu elektronickým zariadením alebo zákazu vycestovať. Obžalovaný však zatiaľ ostáva vo väzbe. Prokurátorka totiž proti rozhodnutiu podala sťažnosť, o ktorej rozhodne Krajský súd v Bratislave. Adama P. pôvodne vzali do väzby z dôvodov tzv. útekovej väzby, t. j. dôvodnej obavy, že by mohol utiecť, skrývať sa, alebo inak mariť trestné stíhanie.

Študenta Filozofickej fakulty Univerzity Komenského Daniela Tupého zavraždili 4. novembra 2005 na Tyršovom nábreží v Bratislave. Osemčlennú skupinku vtedy napadli zozadu viaceré osoby. Tupý zomrel na následky viacerých bodných zranení. Obžalovaného vo veci vraždy usvedčuje napríklad ďalší z účastníkov útoku Vladimír M.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Daniel TupýPavol Adamčiak
Firmy a inštitúcie Filozofická fakulta Univerzity Komenského v BratislaveKrajský súd v Bratislave