Obžalovaný z vraždy Daniela Tupého ide na slobodu. Keď príde čas, všetko objasním, povedal

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
SÚDY: Kauza vraždy Daniela Tupého
Obžalovaný Adam Puškár prichádza na hlavné pojednávanie v kauze vraždy Daniela Tupého na Mestskom súde Bratislava I. Bratislava, 8. január 2024. Foto: SITA.
Tento článok pre vás načítala AI.
  • aktualizované 10. januára, 13:50

Adam Puškár, ktorý je obžalovaný z vraždy študenta Daniela Tupého, ide z väzby na slobodu. Ako informoval hovorca bratislavských súdov Pavol Adamčiak, Krajský súd v Bratislave v stredu zamietol sťažnosť prokurátorky proti uzneseniu Mestského súdu Bratislava I o prepustení obžalovaného z väzby na slobodu a Puškára z väzby prepustil.

Rozhodnutie je právoplatné

„Senát odvolacieho súdu vychádzal pri rozhodovaní z toho, že v priebehu trestného konania nedochádza k zosilňovaniu dôvodnosti trestného stíhania voči obžalovanému, a preto sa ustálený dôvod väzby oslabuje. Dôvody väzby u obžalovaného boli nahradení peňažnou zárukou v sume 50 000 eur v spojení s dohľadom probačného a mediačného úradníka a s využitím technického prostriedku na kontrolu pohybu kontrolovanej osoby,“ uviedol Adamčiak a doplnil, že stredajšie rozhodnutie je právoplatné.

Ku všetkému sa vyjadrí, keď príde čas

Ako Adam Puškár uviedol pre médiá po tom, čo v stredu opustil bratislavský Ústav na výkon väzby, celú vec objasní na súde „keď príde čas“.

„Procesná situácia sa nejakým spôsobom vyvíja,“ povedal s tým, že z vykonaného dokazovania vyplýva, že je nevinný. „Keď príde čas, ja sa ku všetkým dôkazom vyjadrím,“ zopakoval.

Adam Puškár podľa obžaloby 4. novembra 2005 na Tyršovom nábreží v Bratislave spolu s ďalšími osobami napadol osemčlennú skupinu ľudí, v ktorej bol aj študent Filozofickej fakulty Univerzity Komenského Daniel Tupý. Toho nožom viackrát bodol do ramena, stehna, hrudníka a chrbta, na následky čoho Tupý zomrel. Na skutku sa podľa obžaloby podieľala aj osoba, ktorá doteraz nebola stotožnená. Obžalovaný Puškár pred súdom vyhlásil, že je nevinný.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Daniel TupýPavol Adamčiak
Firmy a inštitúcie Filozofická fakulta Univerzity Komenského v BratislaveKrajský súd v Bratislave