Kubovič je novým šéfom ÚVO, chce nadviazať na kroky Hliváka

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
ÚVO: Odovzdanie agendy
Sprava: Odchádzajúci predseda ÚVO Miroslav Hlivák a novozvolený predseda ÚVO Peter Kubovič počas tlačového brífingu na tému: Odovzdanie agendy Úradu pre verejné obstarávanie (ÚVO). Bratislava, 10. november 2022. Foto: SITA/Jana Birošová
  • aktualizované 10. novembra 15:55

Nový predseda Úradu pre verejné obstarávanie (ÚVO) Peter Kubovič vo štvrtok prevzal agendu od svojho predchodcu Miroslava Hliváka a ujal sa funkcie na nasledujúce päťročné obdobie.

Pripravený pustiť sa do práce

Kubovič povedal, že si plne uvedomuje zodpovednosť byť na čele úradu, pretože v minulosti bol jeho zamestnancom.

„Pevne verím, že nadviažem na kroky, ktoré pán Hlivák urobil v tejto pozícii, niektoré sa mi možno ešte podarí zlepšiť. Je to výzva a som pripravený sa pustiť do práce,“ uviedol na brífingu.

Výzvy úradu

Už bývalý šéf ÚVO verí, že úrad bude naďalej pôsobiť ako nezávislá kontrolná inštitúcia a svojmu nástupcovi zaželal, aby sa mu podarilo naplniť projekt, s ktorým kandidoval na predsedu.

„Oboznámil som pána predsedu s aktuálnou agendou úradu, ako aj s výzvami, ktoré úrad čakajú v oblasti čerpania eurofondov alebo profesionalizácie a ďalších projektov,“ informoval Hlivák.

Predstavil mu tiež vedúcich zamestnancov a priblížil aktuálne otázky v činnosti úradu. Hlivák sa tiež poďakoval kolegom na úrade s tým, že sa ho snažil viesť tak, aby mali vytvorené podmienky na svoju činnosť, nestranné a nezávislé rozhodovanie.

Národná rada SR v stredu schválila Kuboviča za nového predsedu ÚVO, podporilo ho 85 zo 141 prítomných poslancov. Vláda navrhla Kuboviča na voľbu šéfa úradu ako jediného kandidáta. Výberová komisia predtým odporučila vláde navrhnúť aj Tomáša Lepieša vzhľadom na vyrovnané hodnotenie oboch kandidátov na verejnom vypočutí v septembri. Hlivák bol vo funkcii viac ako päť rokov.

V minulosti sa Kubovič trikrát zúčastnil vo výberových konaniach na predsedu ÚVO, na štvrtý pokus bol už úspešný. V súčasnosti je ešte členom odvolacej Rady ÚVO a špecialistom obstarávania v štátnej spoločnosti Slovenská elektrizačná prenosová sústava, a. s. Predtým pôsobil ako vedúci odboru verejného obstarávania v meste Trnava a dlhodobo na rôznych postoch aj na ÚVO. Prednášaniu o problematike verejného obstarávania sa venuje od roku 2005.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Peter Kubovič
Firmy a inštitúcie ÚVO Úrad pre verejné obstarávanie