Prestup Mbappého do Realu Madrid je už vraj na spadnutie. Ako sa celý príbeh skončí?

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Kylian Mbappé
Francúzsky futbalista Kylian Mbappé v drese Paríža St. Germain. Foto: archívne, SITA/AP

Príbeh okolo odchodu francúzskeho futbalistu Kyliana Mbappého z tímu Paríža Saint-Germain by mohol byť spečatený už o niekoľko dní.

Ako referuje web španielskeho denníka Marca s odvolaním sa na známeho športového reportéra Rodriga Fáeza, funkcionári Realu Madrid chcú v tomto týždni uzavrieť prestup 24-ročného hráča a predstaviť ho ako novú posilu v priebehu nasledujúceho týždňa.

Saudskú Arábiu odmietol

Medzitým situáciu okolo Mbappého sonduje údajne aj anglický FC Liverpool. Ako cez víkend uviedol britský web mirror.co.uk, zástupcovia „The Reds“ vedú rozhovory s predstaviteľmi PSG o možnostiach ročného hosťovania Mbappého na Anfielde.

Saudskoarabský klub Al-Hilal pred niekoľkými dňami ponúkol Parížanom za prestup Mbappého 300 miliónov eur, pričom pre samotného hráča pripravil ročný kontrakt s platom 700 miliónov eur.

Predstavitelia francúzskeho šampióna potvrdili túto ponuku a dali saudskoarabskému klubu povolenie začať rokovania priamo s Mbappém, no ten sa nechcel stretnúť s predstaviteľmi Al-Hilalu, čo údajne nahnevalo funkcionárov parížskeho klubu.

Zadarmo Mbappého nepustia

Majster sveta z roku 2018 má s PSG kontrakt do 30. júna 2024 a nedávno informoval predstaviteľov klubu, že neaktivuje opciu na predĺženie zmluvy o ďalších dvanásť mesiacov. Zároveň vyjadril túžbu odohrať v parížskom mužstve nasledujúcu sezónu 2023/2024.

Klub však nechce nechať Mbappého odísť zadarmo na konci budúceho ročníka a tvrdí, že najlepší strelec MS 2022 buď podpíše novú zmluvu, alebo ho predajú.

Špekulácie o tom, že PSG čoskoro vstúpi do rokovaní s prípadnými záujemcami o Mbappého služby, zosilneli už počas predminulého víkendu po tom, ako mužstvo španielskeho trénera Luisa Enriqueho odcestovalo na predsezónne turné do Japonska bez najväčšej hviezdy.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Kylian Mbappé
Firmy a inštitúcie Al-HilalFC LiverpoolPSG Paríž St. GermainReal Madrid