Prezidentka Čaputová opätovne vyzvala na účasť vo voľbách a je pripravená postupovať v zmysle ústavy (video+foto)

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
VOĽBY: Volebný akt Zuzany Čaputovej
Prezidentka SR Zuzana Čaputová po volebnom akte v rámci predčasných volieb do Národnej rady SR 2023. Pezinok, 30. september 2023. Foto: SITA/Martin Medňanský
Tento článok pre vás načítala AI.
  • aktualizované 30. septembra 2023, 14:45

V sobotu je príležitosti vyjadriť svoj názor, hlas každého má rovnakú hodnotu. Takúto výzvu adresovala po odovzdaní svojho hlasu v predčasných parlamentných voľbách všetkým občanom prezidentka SR Zuzana Čaputová. „Chcem požiadať všetkých, ktorí váhajú, aby išli voliť,“ uviedla.

Zmier v spoločnosti

Podľa nej v nedeľu budeme poznať výsledky volieb, časť ľudí bude spokojná, časť však naopak nie. Jednou z najdôležitejších úloh budúcej vlády tak bude pokúsiť sa o čo najväčší zmier v spoločnosti.

Viac o téme: Predčasné voľby na Slovensku 2023

>>> Online (minúta po minúte)

„Pretože súdržnosť a zmier presahujú horizont volieb,“ zhodnotila. Práve preto je podľa nej v sobotu dôležité prísť, aby voľby vyjadrovali názor čo najväčšieho počtu obyvateľov.

Najrýchlejší vznik vlády

Hlava štátu sa nechystá navštíviť žiadnu volebnú centrálu. Večer bude tráviť v kruhu svojich blízkych. Možný termín stretnutia s predsedom víťaznej strany podľa nej stanovený nie je.

„Ale rozhodne som pripravená v zmysle ústavy postupovať spôsobom, ktorý bude čo najrýchlejšie viesť k vzniku novej vlády, ktorá bude mať väčšinovú podporu v parlamentne,“ prisľúbila.

Šírenie informácií o batohu

Prezidentka pritom odovzdala svoj hlas s miernym meškaním. Ako ozrejmil jej hovorca Martin Strižinec, jeden z voličov totiž odmietal opustiť volebnú miestnosť do príchodu prezidentky s tým, že sa ešte nerozhodol, koho bude voliť.

„Pred príchodom prezidentky bolo teda najskôr nutné preveriť, či nenaruší priebeh volieb,“ objasnil. V tejto súvislo sa v médiách šírila nepravdivá informácia o podozrivom batohu, pre ktorý volila neskôr.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Martin StrižinecZuzana Čaputová