Prví Slováci, ktorí uviedli na trh kryptomenu krytú zlatom

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať Diskusia
OneGram

BRATISLAVA 18. júna (WBN/PR) – 01People a jeho kryptovací tím 01CryptoHouse ako vôbec prví Slováci uviedli na trh kryptomenu krytú zlatom pod názvom OneGram. 

Čisto slovenský developerský tím okolo Romana Kučeru, technologického riaditeľa tohto projektu, spustil blockchain a prvú transakciu uvedenej meny, ktorú vyvíjal pre klienta z Dubaja. 01CryptoHouse je špecializovaný tím IT developerov a špecialistov na vývoj blockchainu a fintech aplikácií s globálnou pôsobnosťou v Bratislave, Dubaji a v Hongkongu.

Ako uvádza Roman Kučera, “Náš developerský tím po takmer trištvrteročnom úsilí spustil blockchain postavený na najmodernejších technologických a najmä bezpečnostných parametroch. Zároveň sme pri ňom prihliadali na ekologické riešenie, ktoré nespotrebováva také enormné množstvo energie ako prvá kryptomena na svete – Bitcoin”.

Autorom idey OneGramu a neodmysliteľnou súčasťou tímu je fintech vizionár a obrovský motivátor Ibrahim Mohammed.

Čo je blockchain?

Slovenskí vývojári vyvinuli a úspešne spustili blockchain, čo  je digitálna účtovná databáza transakcií, ktorá je naprogramovaná tak, aby zaznamenávala nielen finančné transakcie, ale prakticky akúkoľvek hodnotnú informáciu (aj finančné transakcie môžeme považovať za druh informácií).

Informácie v blockchaine sú spoločne uchovávané a sú nezmazateľné. Celý systém funguje na báze decentralizácie, to znamená, že nijaká centrálna autorita či inštitúcia nedokáže zmeniť, ani ovplyvniť spoločne uchovávané údaje, s ktorými prakticky nemožno manipulovať.

Roman Kučera
Roman Kučera.

Kryptomena krytá zlatom

Kryptomeny ako digitálne meny využívajúce najmodernejšie kryptografické metódy na zaznamenávanie transakcií do blockchainu prežívali obrovský záujem najmä v minulom roku, keď sa hodnota väčšiny z nich vyšplhala do závratných výšok a pritiahli pozornosť širokej verejnosti.

Slováci z 01 People sa zároveň podieľali na vývoji jedinečnej kryptomeny, ktorá sa už nespolieha len na matematické zákony a ich príťažlivosť pre kryptokomunitu či investorov, ale prichádza s inovatívnym riešením, ktoré spočíva v krytí uvedenej meny jednou z najvzácnejších a z hľadiska ceny najstabilnejších komodít – zlatom.

ZERO ONE

Každá minca je krytá jedným gramom fyzického zlata, čo z nej vytvára príťažlivé digitálne aktívum pre investorov.

Po úspešnej počiatočnej ponuke mincí (tzv. ICO) si jedinečné vlastnosti OneGramu všimli viacerí developeri na Blízkom východe a skupina MAG ponúka možnosť nákupu nehnuteľností v Dubaji práve za túto kryptomenu.

Popri blockchaine Slováci vyvíjajú aj kryptoburzu Huulk pre zahraničného klienta, ktorej spustenie je naplánované ešte v tomto roku. Aj v tomto prípade pôjde o slovenský unikát.

01 People

Je komunita technologických, marketingových a biznis inovátorov, ktorá svoje nadšenie a know-how prenáša do tvorby fintech produktov s globálnym zásahom.

V krátkom čase si získala dôveru klientov z Blízkeho východu, Taiwanu, Číny, Nemecka či Veľkej Británie.

Jej jadro tvoria Slováci, ktorých spája energia a entuziazmus: Roman Kučera (CEO), Roman Neczli (CMO), Patrik Kmeč (CSO) a Ladislav Pásztor, ktorý je jedným z top celosvetových business inovátorov v segmente fintech.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať Diskusia