Reštauráciu na Hrebienku opäť otvorili, kuchár s Covid-19 svojich kolegov zrejme nenakazil

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Hrebienok
ilustračné Foto: www.facebook.com

Všetkých 14 kolegov kuchára pozitívne testovaného na COVID-19 má negatívne výsledky PCR testov. Testovaní zamestnanci ostávajú naďalej v karanténe do budúceho týždňa, kedy budú testovaní opakovane.

Viac o téme: Koronavírus

Reštauráciu Hrebienok vo Vysokých Tatrách bola uzavretá v stredu popoludní ihneď po tom, ako bol prevádzkovateľ informovaný o tom, že jeden zo zamestnancov bol pozitívne testovaný na COVID-19. Stalo sa tak počas zdravotnej prehliadky pred nástupom na hospitalizáciu.

„Okrem okamžitej karantény pre všetkých zamestnancov sme v celom objekte urobili komplexnú dezinfekciu certifikovanou spoločnosťou. Zároveň absolvovali rýchlotesty aj kolegovia zo zmeny, pričom výsledky rýchlotestov boli negatívne. Včerajšie testovanie formou PCR testov potvrdilo negatívne výsledky,“ informoval riaditeľ horského strediska Vysoké Tatry Dušan Slavkovský.

Reštauráciu opäť otvorili

Reštaurácia Hrebienok bola po komplexnej dezinfekcii a s novým, otestovaným personálom, v piatok opäť uvedená do prevádzky.

„Priamo na mieste skontrolovali všetky prijaté opatrenia aj pracovníci Regionálneho úradu verejného zdravotníctva (RÚVZ) z Popradu, s ktorými sme koordinovali náš postup. Sme radi, že všetky prijaté opatrenia ako aj nastavený režim hygieny spĺňa požadované parametre a dali prevádzke zelenú. Robíme všetko preto, aby naše stredisko bolo naďalej miestom pre bezpečnú dovolenku návštevníkov Vysokých Tatier,“ doplnil Slavkovský.

Meranie teploty a prísne opatrenia

Všetkým zamestnancom horského strediska je naďalej pri nástupe do zamestnania kontrolovaná teplota, dodržiavajú prísne hygienické opatrenia, vykonávaná je pravidelná nadštandardná dezinfekcia dopravných zariadení aj ostatných prevádzok.

Preprava návštevníkov v uzavretých lanovkách je možná iba s prekrytím úst a nosa, v prevádzkach sú dostupné dezinfekčné prostriedky pre klientov.

Horské stredisko zároveň apeluje aj na návštevníkov na dodržiavanie preventívnych opatrení – či už tých, ktoré platia v jednotlivých prevádzkach, ako aj tých všeobecne odporúčaných.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie RÚVZ Regionálny úrad verejného zdravotníctva