Rusi nezískali pozície v kľúčovej obci Robotyne na juhu, tvrdí ukrajinská armáda

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Ukrajinský vojak, vojna
Ukrajinský vojak pije vodu v zákope po ťažkom boji na fronte v ukrajinskej dedine Robotyne v Záporožskej oblasti. Foto: SITA/AP.
Tento článok pre vás načítala AI.

Ruským vojakom sa podľa ukrajinskej armády nepodarilo získať pozície v dedine Robotyne v Zaporožžskej oblasti na juhu Ukrajiny. Južné zoskupenie ukrajinských síl tak v stredu reagovalo na predchádzajúce tvrdenie regionálneho predstaviteľa. Informuje o tom web Kyiv Independent.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Dedinu Robotyne, ktorá leží zhruba 70 kilometrov juhovýchodne od mesta Zaporožžia, Ukrajina oslobodila počas protiofenzívy v lete 2023. Odvtedy je obec na frontovej línii. Člen Zaporožžskej oblastnej rady Serhij Lysenko v utorok pre ukrajinskú internetovú televíznu stanicu Espresso TV povedal, že ruským silám sa podarilo preniknúť do Robotyne. Ukrajinský telegramový kanál DeepState tiež uviedol, že ruskí vojaci získali pozície v tejto obci.

„Naše sily odrážajú nepriateľské útoky na prístupe k dedine Robotyne delostrelectvom a vojaci 65. brigády a susedných jednotiek ničia rozptýlené nepriateľské skupiny pomocou dronov a mínometov,“ uviedlo v stredu vo vyhlásení južné velenie ukrajinskej armády.

Robotyne sa nachádza na hlavnej ceste smerom k Rusmi okupovanému mestu Tokmaku a k okupovaného Melitopoľu, ktorý je jedným z kľúčových logistických uzlov pre ruskú armádu na južnej Ukrajine.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať